Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Star Wars™ Ostatni Jedi. Baw się kartami z Droidami – recenzja komiksu „Star Wars™ Ostatni Jedi. Baw się kartami z droidami”

Świat Star Wars stał się źródłem wielu adaptacji. Jedną z najczęściej spotykanych jest twórczość kierowana w stronę dzieci. Wydawnictwo Ameet wykorzystało popularność Star Warsów i przygotowało dla najmłodszych książeczkę „Star Wars™ Ostatni Jedi. Baw się kartami z Droidami”.

To bardzo ciekawa propozycja dla dzieci. Powstała ona na motywach filmu „Star Wars: Ostatni Jedi”. Łączy w sobie wszystko to, co lubią najmłodsi. Znajdziemy tutaj naklejki, karty do gry, planszówki oraz wycinanki, którymi można zająć swoją pociechę. Dziecko może nauczyć się zasad gier karcianych takich, jak wojna, oczko, czy memory oraz różne inne proponowane przez wydawcę. Dzięki prostym zadaniom matematycznym dzieci mają możliwość nauki i ćwiczeń podstawowych działań – dodawania i odejmowania. Czytelnicy mogą tutaj przetestować i spróbować swoich sił w rysowaniu – w zadaniu, w którym należy dorysować elementy do postaci. W „Baw się kartami z Droidami” są również ćwiczenia pamięci. Dlatego śmiało można stwierdzić, że „Star Wars™ Ostatni Jedi. Baw się kartami z Droidami” w pełni dba o rozwój i edukację najmłodszych tym samym zapewniając solidną dawkę rozrywki.

Egzemplarz wykonany jest bardzo starannie, w miękkiej oprawie. Grafiki są bardzo realistyczne, świetnie odwzorowują postacie z filmu. Widoczne jest pomieszanie stylów rysunkowych w zależności, od skomplikowania i charakteru poszczególnych gier, można zaobserwować proste szkice ikonograficzne oraz porządnie wykończone grafiki wektorowe. Takie urozmaicenie estetyki jest oczywiście jak najbardziej na plus, ponieważ dzieci lubią różnorodność. Wszakże to osoby, które ciągle szukają siebie, tego, co im się podoba, a co nie. Polecenia są pisane prostym językiem – zrozumiałym dla dzieci. Czcionka jest również dopasowana do małego czytelnika – litery są sporej wielkości, dzięki czemu bez problemu można odczytać treści zawarte w książce.

Propozycja wydawnictwa Ameet jest książką, która uczy przez zabawę. Jedyną rzeczą do której można się przyczepić to brak rozwiązań zadań. Rodzic nie zawsze ma czas sprawdzić, czy dane ćwiczenie jest rozwiązane poprawnie, dlatego warto byłoby je zamieścić, aby dziecko mogło sprawdzić samego siebie. Jednak ta drobna wada zanika w oczach, kiedy widzi się mnogość atrakcji i możliwości przygotowanych w „Star Wars™ Ostatni Jedi. Baw się kartami z Droidami”.

Tytuł: Star Wars™ Ostatni Jedi. Baw się kartami z droidami
Wydawnictwo: Wydawnictwo AMEET
ISBN: 978-83-253-2810-8
EAN: 9788325328108
SYMBOL: FNK1
STRONY: 24
OKŁADKA: Miękka
FORMAT: 205x260mm

Dyskusja