Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Kolorowa nauka liczenia – recenzja „Super Wings. Liczby i kolory”

Przypomnijmy sobie w jaki sposób za dzieciaka klasyfikowaliśmy książki, jako fajna lub beznadziejna. Wystarczyło kilka sekund. Musiało być przede wszystkim kolorowo. Rysunki również były bardzo ważne i miały znaczny wpływ na finalną ocenę. Treść? To rzecz drugorzędna, na którą zwracało się uwagę dopiero wtedy, kiedy książka faktycznie nas zainteresowała całą swoją pozornie nieważną otoczką.

Kolejna propozycja wydawnictwa AMEET stanowi urozmaicenie nauki liczenia do dziesięciu. Dodatkowo dochodzi poznawanie kolorów. Każda cyferka jest opatrzona inną barwą. Urszula Kozłowska ciekawie zaplanowała całość książeczki. Struktura co prawda jest dość błaha, ale dla dzieci jest to projekt w sam raz, ponieważ nasze pociechy nie przepadają za publikacjami, które straszą swoim skomplikowaniem.

Co jeszcze znajdziemy pod tytułem „Super Wings. Liczby i kolory”? Tę kwestię drugorzędną, czyli treść. Dzieci zawsze lubią, kiedy pojawiają się rymy. Tak samo jest w tym przypadku. Rymowanki pojawiają się na każdej stronie, co stanowi kolejną zachętę do nauki – tym razem czytania. W dniu dzisiejszym w obliczu atrakcyjnych technologii bardzo ciężko jest zainteresować dzieci do zajęcia się książkami, czytaniem i edukacją. Wydawnictwo AMEET skrupulatnie z publikacji na publikację jest na najlepszej drodze, aby przekonać najmłodszych do pamiętania o literaturze.

Treści nie ma za dużo na każdej stronie. Zazwyczaj jest to jedna czterowersowa zwrotka. Zbyt obszerne mrowiska literkowe na pewno nie działałyby zachęcająco na dzieci. Co więcej cała książeczka jest naszpikowana bohaterami z serialu „Super Wings” – na co właściwie wskazuje już sam tytuł. Dzięki temu pociechy mają wszystko czego mogłyby chcieć. Niczego więcej nie potrzeba.

„Super Wings: Liczby i kolory” zawiera wszystko to, co jest dla dzieci najważniejsze. Sam tytuł wskazuje na to, że jest na pewno kolorowo. Urszula Kozłowska wprowadziła na strony bardzo ciekawą szatę graficzną, która najmłodszych tylko zachęca do wybrania właśnie tej pozycji spośród wszystkich innych. Na pewno nikt nie będzie rozczarowany po wyborze „Super Wings. Liczby i kolory”.

TYTUŁ: Super Wings. Liczby i kolory
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo AMEET
ISBN: 978-83-253-2737-8
EAN: 9788325327378
SYMBOL: DBN302
AUTOR: Urszula Kozłowska
STRONY: 10
OKŁADKA: Twarda
FORMAT: 190x190mm

Dyskusja