Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

„Marzi” – zapowiedź komiksu od Egmont Polska

„Egmont wprowadza ponownie do sprzedaży komiks „MARZI”. Tym razem będzie to dwutomowe wydanie – w większym formacie, z niepublikowanymi dotąd materiałami. Pierwszy album Marzeny Sowy z rysunkami Sylvaina Savoia, „MARZI. To zebrane w jednym tomie cztery historie znane już polskim czytelnikom. W drugim tomie znajdą się kolejne dwie wydane już w Polsce, jedna nowa opowieść oraz krótkie formy publikowane m.in. w prasie francuskiej.”

Opowieści z PRL-u okraszone dużą dawką absurdu i gorzkiego poczucia humoru większość z nas zna albo z autopsji, albo dzięki kultowym już polskim komediom. Z sentymentem, częściej z niedowierzaniem i grozą, wspominamy te czasy. Dziś do pakietu pamiątek po PRL-u dodajemy nowe wydanie „Marzi”, opowieści o Polsce lat 80. widzianej oczami kilkuletniej dziewczynki. Niepowiązane fabularnie historie ukazują świat, którego logikę narzuca wola przetrwania. Kolejki, zapisy na towary, zakupy na zapas, zabawy dzieci, pielgrzymka papieża, czołgi na ulicach… Nie ma tu wielkiej polityki, martyrologii, jest natomiast szczerość w portretowaniu postaci i relacji rodzinnych oraz dbałość o szczegóły.

Marzi jest świadectwem pewnej epoki, stanowi też zbiór bardzo osobistych wspomnień z czasów wciąż żywych w pamięci Polaków. Komiks w tym samym stopniu zainteresuje tych, którzy pamiętają absurdalną polską rzeczywistość przełomu lat 80. i 90., jak i tych, którzy jej nie doświadczyli.

Cykl o Marzi zdobył popularność w państwach frankofońskich i w Polsce. Doceniono go również w wielu innych krajach, a w USA ukazał się w prestiżowej linii wydawniczej DC Vertigo.

Tytuł tomu: Marzi. Dzieci i ryby głosu nie mają, tom 1
Scenariusz: Marzena Sowa
Rysunki: Sylvain Savoia
Tłumaczenie: Marzena Sowa
Cena: 79,99
Liczba stron: 192
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-281-3521-5
Premiera: 1 sierpnia 2018 r.

Wyróżnione
Dyskusja