Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

„Śmiech i śmierć” od Kultury Gniewu – zapowiedź komiksu

„Jeden z najgłośniejszych amerykańskich komiksów ostatnich lat, fantastyczny przykład nieograniczonych możliwości komiksowego medium, które w rękach utalentowanego twórcy potrafi – podobnie jak literatura – opisać niepokoje i nadzieje społeczeństwa XXI wieku.”

Śmiech i śmierć
Tym zbiorem krótkich nowel Adrian Tomine udowadnia, że jest nie tylko jednym z najważniejszych współczesnych autorów komiksów, ale także amerykańskich pisarzy. Jego niezwykły zmysł obserwacji czy umiejętność uchwycenia najsubtelniejszych emocji widać wyjątkowo wyraźnie w historiach o poczuciu straty, twórczych ambicjach, tożsamości i skomplikowanych relacjach rodzinnych, o sukcesach i porażkach.

Adrian Tomine potrafi rysować, myśleć, pisać i czuć. Widzi wszystko, wie wszystko. Wie, kiedy jest potrzebny dialog, a kiedy lepszy będzie moment ciszy. W jego dwudziestu kadrach jest więcej pomysłów niż większość pisarzy ma przez całe życie. – Zadie Smith (autorka między innymi „Białych zębów” i „O pięknie”).

Śmiech i śmierć
scenariusz: Adrian Tomine
rysunki: Adrian Tomine
tłumaczenie: Agata Napiórska
redakcja: Kama Buchalska
objętość: 224 strony
format: 165 × 235 mm
oprawa: miękka
druk: kolorowy
wydawca: kultura gniewu
data wydania: sierpień 2018
ISBN 978-83-64858-67-3

Wyróżnione
Dyskusja