Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Galopując strona po stronie – recenzja serii książek „Horse Club”

Chyba każda mała dziewczynka ma w swoim życiu taki okres, że fascynuje się wszystkim, co związane z końmi. Na przeciw takich małych czytelniczek wychodzi wydawnictwo AMEET z serią książek o przygodach przyjaciółek z „Horse Club”.

W serii Horse Club są cztery książki opowiadające o przygodach Sary, Sofii, Lisy i Hanny.

Część pierwsza – „Horse Club. Wielki sekret”
Przynosi nam informacje, jak dziewczęta znajdują małą skrzynkę z mapą, odnajdują stary wóz mieszkalny, który stał się siedzibą ich klubu. Dziewczyny odkrywają, że pewien pan chce sprzedać ukochany przez mieszkańców las i muszą jakoś udaremnić jego plany.

Druga część – „Horse Club. Niezwykła więź”
Ponownie przenosi nas do Lake… Tym razem dziewczyny stają przed rozwiązaniem kolejnej tajemnicy – gdzie ukryła się ciężarna kotka Vanilla. Muszą przeszukać całą okolicę, by zapewnić bezpieczeństwo podczas porodu kotki.

Trzecia część – „Horse Club. Turniej marzeń”
Opowiada o przygotowaniach Lisy do Turnieju skoków juniorów. Tata Hanny rozpisał jej plan treningowy a przyjaciółki pomagają jej w przygotowaniach. Niestety ktoś podmienia plany treningów i do tego Storm – koń Lisy ma drobny uraz i ich start w turnieju jest zagrożony. Przyjaciółki ponownie postanawiają rozwiązać tajemnice, tym razem podmienianych planów.

Seria książek o przygodach „Horse Club” to idealna propozycja dla młodych czytelników. Druk został dobrany tak, by nie sprawiał problemów z czytaniem. Książki są bogate w ilustracje, dzięki którym o wiele łatwiej wyobrazić sobie bohaterki, a sama lektura jest o wiele przyjemniejsza w odbiorze dla młodego czytelnika. Dodatkowym atutem jest zawarty w każdej z części słownik, w którym opisani są bohaterowie i miejsca w których rozgrywa się akcja książki. Pomaga to czytelnikowi nie pogubić się w fabule. Atutem kolejnych części jest także opis głównych bohaterek i ich wierzchowców oraz historii założenia Horse Clubu, co pozostawia pewną dowolność, nie ma konieczności czytania książek we właściwej kolejności, wszystkie najważniejsze informacje znajdziemy w w tej, którą właśnie czytamy. Książka jest napisana dość prostym językiem, jednak w przypadku literatury dziecięcej jest to jak najbardziej zaleta. Dzięki temu dziecko nie ma problemu ze zrozumieniem treści.

Seria książek o przygodach przyjaciółek Hanny, Lisy, Sary i Sofii to idealna propozycja dla młodych czytelników zaczynających przygodę z samodzielnym czytaniem. Książki są stworzone w taki sposób, że będą jasne w odbiorze i do tego sprawiają wielką frajdę podczas czytania. Mimo iż, jest to opowieść o młodych dziewczynach jeżdżących na koniach spodoba się ona także chłopcom, ze względu na różne intrygi, zagadki oraz dynamiczne przewroty akcji.

TYTUŁ: Horse Club. Wielki sekret; Horse Club. Niezwykła więź; Horse Club. Turniej marzeń
WYDAWNICTWO: Wydawnictwo AMEET
ISBN: 978-83-253-2905-1
EAN: 9788325329051
SYMBOL: LBWS402
STRONY: 144
OKŁADKA: Miękka
FORMAT: 140×202 mm

Dyskusja