Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Jedziemy z kredkami – recenzja „Auta. Koloruję, rozwiązuję”

Często kolorowanki dla dzieci nie są ciekawymi publikacjami. W większości charakteryzuje je zwykła rutyna – proste obrazki na każdej ze stron i nic więcej. Wydawnictwo AMEET idzie o krok dalej w swoich staraniach i dodaje – poza schematami do kolorowania – również ciekawe opisy i małe łamigłówki.

Kolorowanka jest utrzymana w tonacji czarno-białej, co nie jest akurat niczym nowym. Jednak w tym przypadku zamieszczono dodatkowe opisy. Kreska jest wiernym odwzorowaniem filmowych bohaterów. Dzieci powinny być zadowolone z faktu, że ich ulubieńcy nie zostali zamienieni w karykatury przez twórców, bo to u najmłodszych byłoby zapewne nie do wybaczenia.

Co tak naprawdę powstaje nam z kolorowanki „Auta. Koloruję, rozwiązuję”? Otóż ta książeczka staje się poniekąd komiksem. Znajdziemy tam obrazki oraz chmurki z tekstami. Dlatego dziecko wchodzi w rolę współtwórcy tego projektu, ponieważ ma do naniesienia kolory, a to równie odpowiedzialne zadanie, co sam rysunek oraz napisanie tekstów. Dzieci lubią czuć się ważne za coś wielkiego. Dlatego na pewno będą wdzięczne wydawnictwu AMEET za taką możliwość.

Poza obrazkami do pokolorowania poszczególne strony zawierają również łamigłówki typu łączenie kropek oraz dochodzenie do rozwiązania sugerując się podpowiedziami (przykładowo w odpowiednim dobraniu rejestracji do drewnianego wozu Złomka). „Auta. Koloruję, rozwiązuję” jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tam nie tylko kolorowanki, ale również łamigłówki. Wszystko utrzymane w biało-czarnej tonacji, dzięki temu młody czytelnik może pokolorować, co tylko chce.

Kolejny plus dla twórców za dodanie na ostatnich stronach odpowiedzi do wszystkich łamigłówek. Dzięki temu nasze pociechy mogą same na bieżąco kontrolować postęp oraz poprawność swoich zmagań z książeczką. To bardzo dobra opcja, bo czasami we wszystkich zawiłościach nie są w stanie pomóc nawet sami rodzice, którzy nie zawsze mają pewność.

Dyskusja