Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Nowa Nowa Fantastyka

W kioskach można już szukać nowego numeru „Nowej Fantastyki”.

A w nim:

Radosław Pisula
PREDATOR – POWRÓT KOSMICZNEGO ŁOWCY

Predator ‒ łowca totalny, dla którego sensem życia jest ciągłe sprawdzanie się w walce oraz nieustanne dążenie do doskonałości. Czy Shane Black sprawi, że widzowie na nowo pokochają galaktycznych myśliwych?

Łukasz M. Wiśniewski
FENOMEN GRANIA W SIECI

Zapraszam na wędrówkę po kluczowych momentach w rozwoju komputerowej mutacji gier fabularnych (RPG). Będzie czasem lekko złośliwie, ale mam do tego prawo, bo brałem udział we wszystkich etapach, które za chwilę opiszę. Czyli nabijać się będę również z samego siebie.

Witold Vargas
WILK – NAJLEPSZY WRÓG CZŁOWIEKA

O wilkach i wilkołakach napisano właściwie wszystko. A jednak, jak wilka do księżyca, tak nas ciągnie do tych stworzeń. Nie proponuję tu spisu wszystkich znanych informacji, a raczej zabawę w kojarzenie wątków.

Agnieszka Haska, Jerzy Stachowicz
ELEKTRYCZNY CZŁOWIEK Z LAMUSA

O ile w XIX wieku wizjonerzy marzyli o parowych androidach niczym z powieści steampunkowych, przełom stuleci miał należeć do człowieka elektrycznego. Na wystawach wynalazków i w parkach rozrywki zaczęły wówczas pojawiać się automaty napędzane prądem, stając się atrakcją licznych pokazów.

Ponadto w numerze:
– wywiad z Peytonem Reedem, reżyserem „Ant-Mana i Osy”;
– opowiadania m.in. Naomi Novik i Marty Malinowskiej;
– podsumowanie konkursu „Jestem legendą” ze strony fantastyka.pl;
– kolejne spotkanie z Lilem i Putem;
– felietony, recenzje i inne atrakcje.

Dyskusja