Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Sierpniowe komiksy od Timof i Cisi Współnicy

Koniec wakacji przynosi nowe propozycje komiksowe od Wydawnictwa Timof, pośród nich znajdziecie trzy niesamowite albumy utrzymane w odmiennej stylistyce.

Plemię sów tom 1
Plemię Sów to fantastyczno-przygodowa opowieść stanowiąca połączenie elementów mitów i legend skandynawskich i północnoamerykańskich. Wikingowie porzucają próby skolonizowania Winlandu i wycofują się pod naporem rdzennych mieszkańców. Wkrótce nieznana siła zaczyna siać zniszczenie pośród plemion północnego-wschodu. Garstka ocalonych decyduje się wytropić bestię, ale aby tego dokonać, szukają pomocy Arosena – białego wojownika wychowanego wśród Indian.

Plemię sów tom 1
Autor: Łukasz Wnuczek
Data wydania: 21/08/2018
Druk/barwność: czarno-biały
Format: 165×240
Liczba stron: 60
Oprawa: miękka
Wydanie: I
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Cena: 19,90

Antologia umysłu
Antologia umysłu to zbiór 37 krótkich komiksów, które Tommi Musturi tworzył w ostatnich 20 latach. Zbór pokazuje różnorodność graficzną i narracyjną prac autora. Musturi testuje różne style i sposoby opowiadania historii, by pokazać różnorodne przesłanie i zaskakujące pomysły. Na końcu antologii znajduje się odautorski esej o stylu jako narzędziu w sztuce komiksu.

Antologia umysłu
Autor: Tommi Musturi
Data wydania: 21/08/2018
Druk/barwność: kolor
Format: 165×240
Liczba stron: 128
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wydanie: I
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Cena: 69,00

Hip Hop Genealogia 1
Tak, tak, ziom! Sławny młody rysownik Ed Piskor chce Was trochę podszkolić w oldskulu i dlatego przygotował totalnie rozrywkową i encyklopedyczną kronikę najbardziej amerykańskiej ze sztuk, która podbiła cały świat. „Genealogia Hip Hopu”, która debiutowała w sieci na portalu Boing Boing, poprowadzi Was swoimi obsesyjnie szczegółowymi kadrami przez parki i domówki południowego Bronksu po kluby, studia nagraniowe i radiostacje, gdzie rodziła się nowa scena.

Na planszach tego komiksu ożywają tak magnetyczne i wspaniałe osobowości jak Grandmaster Flash, Afrika Bambaataa, Kurtis Blow, DJ Kool Herc, The Sugarhill Gang i Funky 4+1. Poznajemy też obdarzone wcale nie mniejszą charyzmą szare eminencje hip hopu: Russella Simmonsa, Sylvię Robinson, Ricka Rubina oraz manhattańskich mistrzów graffiti pomagających przebić się hip hopowi do mainstreamu: Fab Five’a Freddy’ego, który ziomił się z Debbie Harry, Keithem Haringiem i Jeanem-Michaelem Basquiatem.

Ed Piskor (ur. 1982) uknuł mistrzowską intrygę, aby spędzać jeszcze więcej czasu w świecie swoich obsesji bez poczucia winy – zaczął tworzyć komiksy o pasjonujących go sprawach. Wizzywig (2012) powstał z jego zainteresowania hackowaniem komputerów i inżynierią społeczną. Teraz przełożył na język komiksu swoją miłość do rapu i kultury hip hop i ma nadzieję, że powstanie więcej tomów Hip Hop Genealogia.

I tak możesz jednak skontaktować się z Edem i dowiedzieć się, co on do cholery wyprawia.

Kolejne odcinki sagi pojawiają się co tydzień online na stronie boingboing.net, chyba że wydarzy się jakieś niezwykle ważne gówno.

NAJLEPSZY KOMIKS NA ŚWIECIE – BIZ MARKIE

POJAWIENIE SIĘ W KOMIKSIE EDA PISKORA JEST ZAJEBISTE JAK COŚ CAŁKIEM ZAJEBISTEGO – FAB FIVE FREDDY

CAŁE LATA CZEKAŁEM NA TAKI KOMIKS – HARRY ALLEN, SIEPACZ MEDIALNY PUBLIC ENEMY

ŚWIETNA I DOSKONALE OPOWIEDZIANA HISTORIA – BILL ADLER, „WSPÓŁAUTOR DEF JAM: THE FIRST 25 YEARS OF LAST GREAT RECORD LABEL”

Hip Hop Genealogia 1
Autor: Ed Piskor
Tłumaczenie:
Marceli Szpak
Piotr Czarnota
Data wydania: 21/08/2018
Druk/barwność: kolorowy
Format: 225×320
Liczba stron: 112
Oprawa: zintegrowana
Wydanie: I
Zalecane dla odbiorcy: Młodzież i dorośli
Cena: 69,00

Wyróżnione
Dyskusja