Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Star Wars. Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów – recenzja

Najnowsza mini-encyklopedia Star Wars od Egmont Polska, oferuje formę albumu poświęconego przekrojowo wybranym myśliwcom oraz innym pojazdom w większości latającym (atmosferycznym oraz kosmicznym), zawiera opisy ponad 200 maszyn z Odległej Galaktyki.

Marcin 'Lekt' Wiatrak

Tytuł mimo wszystko pozostaje nieco mylący, gdyż podział na rozdziały wprowadza opisy statków powietrznych, maszyn lądowych, jednostek wodnych oraz operujących w przestrzeni kosmicznej ─ te zajmują ponad połowę encyklopedii. Przekrojowy spacer przez osiem epizodów wraz z serialami TCW oraz Rebeliantami okraszone zdjęciami wyciętych z CGI czy kadrami filmowymi niemal w całości zrezygnował z ręcznie rysowanych artów. Wiadomo, nie ten typ publikacji. Przydatne wiadomości znajdziemy w ramce pt. baza danych zawierająca m.in. nazwę producenta, model, typ, uzbrojenie.

Autor Landry Q. Walker jako autor prowadzący pracę zbiorową pod redakcją Mattaa Jonesa i Lauren Nesworthy pod baczną opieką Lucas Story Group zebrali najbardziej ikoniczne maszyny z całej Sagi (ośmiu Epizodów), gdzie pośród setek technicznych i fabularnych informacji, zawsze znajdzie się prawdziwy „wiedzowy” smaczek.Zabrakło nieco konsekwencji w układzie maszyn na przynależność do określonej frakcji, gdyż jednostki Imperium przeplatają się z frachtowcami Rebelii bądź frakcjami „neutralnymi” jak kartele czy jednostki indywidualne.

Encyklopedia myśliwców i innych pojazdów wydana w formie kiszonkowej, za to obłożonej twardą oprawą, być może nie odkrywa na nowo kolejnego szlaku hiperprzestrzennego, acz stanowi interesujące podsumowanie dla fanów technikaliów oraz wchodzących w Gwiezdne Uniwersum miłośników maszyn i myśliwców. Album zdecydowanie wart polecenia młodszym odbiorcom, ze względu na dobrze wyważoną ilość treści w stosunku do bogactwa w doborze maszyn.

Dziękujemy wydawnictwu Egmont Polska za przekazanie egzemplarza do recenzji.
Encyklopedię oraz wiele innych albumów i komisów znajdziecie na: Egmont.pl

Ocena: 3/5

Dyskusja