Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Lovecraft powraca

Pod koniec października wydawnictwo Vesper wprowadzi do księgarń tom poezji H.P. Lovecrafta, „Nemezis i inne utwory poetyckie”, w twardookładkowym i pasującym do kolekcji klasyki wydaniu.

„Nemezis i inne utwory poetyckie” to pierwszy tak obszerny wybór najlepszej liryki z dorobku H. P. Lovecrafta. Prócz wszystkich utworów o charakterze niesamowitym i fantastycznym napisanych przez autora, Czytelnik znajdzie tutaj kilkanaście wybornych wierszy o charakterze humorystycznym czy okolicznościowym z różnych etapów kariery amerykańskiego twórcy. Wszystko to dwóch językach: każdemu z przekładów towarzyszy dla porównania oryginał. Wyboru wierszy dokonał, przełożył je oraz obficie skomentował tłumacz i znawca Lovecrafta, Mateusz Kopacz, który także zwieńczył zbiór posłowiem. Za bogatą oprawę graficzną zbioru odpowiada znany z „Przyszła na Sarnath zagłada” Krzysztof Wroński.

Autor: H.P. Lovecraft
Wybór, przekład, opracowanie i posłowie: Mateusz Kopacz
Ilustracje: Krzysztof Wroński
Stron: 488
Format 140×205 mm
ISBN 978-83-7731-313-8
Kod EAN 9788377313138
Wydawnictwo Vesper
Oprawa twarda
Cena detaliczna: 39,90 zł

Dyskusja