Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

„LEGO® DC Comisc Super Heros™. Szybszy niż błyskawica!” – recenzja

Flash wraz z licznymi superbohaterami wciąż pozostaje na topie. Dzięki swojej supermocy biegania z prędkością błyskawicy wdarł się zarówno do telewizyjnego serialu od stacji „The CW”, zaliczył udział w kinowych zmaganiach obok Batmana i Supermana oraz jakżeby inaczej doczekał się wydania legutkowego. LEGO® i superherosi od DC Comisc™ – połączenie idealne niczym lody czekoladowe posypane czekoladą! Któż zatem dogoni Najszybszego Człowieka na Ziemi?

Marcin 'Lekt' Wiatrak

W tej 32 stronnicowej pozycji wzbogaconej dołączoną doń świetną minifigurką, naszym zadaniem będzie pomoc Flashowi w złapaniu Goryla Grodda oraz Kapitana Colda. Ich powstrzymanie może być nie lada wyzwaniem, ale nasz Szkarłatny Sprinter będzie miał do pomocy dzielnego czytelnika, który przy użyciu mazaków i wprawnego niczym łucznik Green Arrow oka zdoła rozwiązać wszystkie zgadywanki.

Przygodę z „Szybszym niż błyskawica!” zdecydowanie rozpoczynamy od złożenia figurki LEGO® przedstawiającą Barry’ego Allena w kostiumie Flasha. Mimo, iż docelowo książeczkęprzeznaczono dla dzieci w wieku od 7 lat, przy tak atrakcyjnej cenie (ok. 17,99 zł) dodana figurka zachęca do nabycia przez starszych zbieraczy małych gadżetów. Pierwsze strony prezentują Barry’ego dokonującego swoistej autoprezentacji, aby następnie zacząć zabawę, zmuszającą do rozruszania szare komórki.

Głównie dominują zadania pamięciowe, na spostrzegawczość, polegające przykładowo na odszukaniu różnic na obrazkach lub elementów poukrywanych pomiędzy napakowaną klockową akcją kadru. Gościnnie uświadczymy również udziału innych czołowych bohaterów jak choćby mojego ukochanego Batman. Choć finalnie Flash łapie Kapitana Colda, podczas gdy ten z pomocą Jokera i Harley Queen napadają na bank w Centra City, dopiero przy końcu, gdy wykonamy już wszystkie zwariowane zadania okaże się czy Najszybszy Człowiek na Świecie zdołał przeciwstawić się problematycznym łotrom.

Każde z wyzwań, głównie we wspomnianej komiksowej formie, pozwala nam przejść do kolejnej strony pełnej niespodzianek. Dobrnięcie do finału historyjki zmagań Flasha z łotrami Central City powinno zająć naszą pociechę na kilkadziesiąt minut. Niestety, z racji konieczność użycia pisaków czy kredek, książeczka będzie raczej jednorazowego użytku. Warto pamiętać, iż akurat w tej pozycji nie uświadczymy naklejek, które dodatkowo uatrakcyjniłyby „zgadywankowy-komiks”, acz pewnie podniosłyby cenę. Na plus przemawia również dobrej jakości papier.Całość od strony graficznej prezentuje się niezwykle interesująco. Rezygnacja ze zdjęciowego charakteru ekspozycji klocków na rzecz komiksowych rysunków potrafi zachwycić nawet starszego interesującego się tematyką odbiorcę. Przyznam się bez bicia, iż będąc ponad 30-letnim AFOLem, czyli w teorii „dorosłym” fanem LEGO® odbiorem całości, mimo początkowego dystansu, finalnie byłem zachwycony. W pozycji wydawnictwa AMMET doskonale połączono atrakcyjność uniwersum superherosów z duńskimi klockami.

Podsumowując warto sięgnąć po „LEGO® DC Comisc Super Heros™. Szybszy niż błyskawica!”, jeśli macie w domu małą fankę lub fana trykociarzy o dziwnych mocach albo zwyczajnie lubicie klocki i za niewielką cenę chcecie do kolekcji dołączyć kolejnego mini-figa. Dodatkowo w ofercie wydawnictwa znajdziecie mnóstwo innych pozycji skupiających się na innych seriach od LEGO®.

Dziękujemy Wydawnictwu AMEET za przekazanie egzemplarza do recenzji.

Dyskusja