Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

„LEGO® Star Wars – Komiks. Zadania. Minifigurka” – recenzja serii

Wydawnictwo AMEET Polska w swej ofercie posiada ogrom doskonałych pozycji dla dzieci pochodzących z kategorii interaktywnych kilkunastostronicowych książeczek. Wszystkie kolorowe i wyładowane zajmującą zawartością zaangażują twórczo młodego miłośnika gwiezdnych opowieści. Seria „Komiks. Zadania. Minifigurka” po prostu nie mogła ominąć marek LEGO® oraz „Star Wars”, której Moc zabawy i wykonanie zapewni długie godziny zabawy.

Grupa docelowa 6-7 latków nie zamyka dostępu do recenzowanych pozycji starszym fanom zarówno klocków LEGO® jak i „Gwiezdnych Wojen”, przede wszystkim każdy z proponowanych zeszytów zawiera dobrze wyważoną ilość zadania, komiksu, wątek fabularny oraz minifigurkę. Recenzowany zestaw obejmuje następujące pozycje „Wybrańcy Mocy” z legutkowym żołnierzem Rebeliantów z Bitwy o Hoth, streszczającym wydarzenia z Epizodu V „Imperium Kontratakuje”, szkolenie Luke’a pod okiem Mistrza Yody oraz zahaczającego o początek nowej ery w postaci najnowszej trylogii.

„W poszukiwaniu kryształów Kyber” z dołączonym operatorem (technikiem) z pokładu Gwiazdy Śmierci, stanowiący nieco luźniejszą adaptację „Nowej Nadziei” z naciskiem na wydarzenia po zniszczeniu Imperialnej stacji bojowej. Historia skupia się na rodzinie Freemakerów (pod seria Lego „Freemaker Adventures”). Ten zeszyt wypada najlepiej pod kątem fabularnym, opowiadając o przygodach rodziny Freemakerków ─ braci Rowan i Zander oraz starszej siostra Kordi, galaktycznych zbieraczach złomu prowadzących warsztat i sklep na stacji Koło.

„Odlotowe statki” z minifigurką Poe Damoerona, skupia się na opowieści najlepszego pilota Ruchu Oporu o kolegach po fachu zza wolantu i kabin kosmicznych statków oraz ich wyjątkowych maszynach. „Galaktyczne starcia”, których narratorem jest legutkowy C-3PO opowiada o największych bitwach Sagi z właściwym dla droida protokolarnego specyficznym humorem. Z tej części poznamy również losy dzielonych Rebeliantów w walce z przeważającymi siłami Imperium. Ostatnia pozycja zatytułowana „Rebelia trwa” oferuje minifigurkę Kordi Freemaker, często myloną w internetowych dyskusjach z Księżniczką Leią.

Chociaż każdy z zeszytów w serii zawiera podobne schematem serie zadań. Pośród proponowanych tytułów znajdziemy różnorodnie skomponowane graficznie szarady, zagadki obrazkowe oraz quizy. Doprawdy nie sposób znudzić się odkrywaniem klockowych szczegółów kolejnych stron. Nawet jeżeli modele pojazdów LEGO® zostały graficznie nieco przerobione, stanowiąc odniesienie do istniejących zestawów, tak legutkowe rysowane wyobrażenia postaci zostały wykonane doskonale.

Przystępna cena oraz dołączona minifigurka LEGO® z pewnością przekona do zakupu pozycji spoglądających na serię „Komiks. Zadania. Minifigurka” nieco lekceważąco ─ nie dajcie się zwieść pozorom! Pozycje zostały przygotowane bardzo starannie, podobnie do załączonych produktów firmy LEGO®. Wkrótce będzie miała premierę kolejna część z serii pt. „Gwiezdne rozgrywki”, w której znajdziemy małego i zawsze sympatycznego R2-D2.

Dziękujemy Wydawnictwu AMEET Polska za przesłanie egzemplarzy do recenzji.

Dyskusja