Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Mądre dzieci, czyli recenzja „Disney uczy. Przygoda z czytaniem. Elementarz”

Zgodnie z podstawą programową dzieci zaczynają naukę czytania w ostatnim roku nauki przedszkolnej. Jednak wcale nie oznacza to, że nauki czytania nie można zacząć wcześniej. Prawdę mówiąc im wcześniej się zacznie, tym lepiej, trzeba tylko dobrać odpowiednią metodę. Na naukę zarówno dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem, jak i tych nieco bardziej doświadczonych pozwala „Elementarz” z serii „Przygoda z czytaniem” wydawnictwa AMEET.

„Elementarz” pozwala na naukę alfabetu, liter ze znakami diakrytycznymi, dwuznaków oraz dwuznaków ze znakami diakrytycznymi. Całość zaprezentowana w przystępnej formie dla dzieci, ponieważ okraszona jest historiami z ulubionymi bohaterami z bajek. Książka przeznaczona jest dla indywidualnej pracy rodzica z dzieckiem, ale może być także wykorzystywana w przedszkolach bądź szkołach jako narzędzie wspomagające naukę poznawania liter i czytania.

Propozycja od wydawnictwa AMEET idealnie sprawdza się w nauce czytania. Zastosowano w niej różne poziomy, które zezwalają naukę różnymi metodami – czytania globalnego, czytanie metodą sylabową oraz czytanie metodą analityczno-syntetyczną, dzięki czemu książka idealnie sprawdzi się dla młodszego, jak i nieco większego dziecka. Dodatkowo, wraz z rozwojem dziecka nie trzeba kupować nowych książek, wystarczy jedynie „Elementarz”. Litery wydrukowane są dużą czcionką, co zdecydowanie ułatwia przygodę z czytaniem. Dodatkowo występowanie liter w formie drukowanej i pisanej pozwala dziecku na zaznajomienie się z różnym wyglądem znaków, dzięki czemu ułatwi mu to w przyszłości naukę czytania.

Wydanie jest niezwykle estetyczne, kolorowe, starannie wykonane ilustracje zdecydowanie umilają dziecku chwile spędzone z książką. Twarda okładka z pewnością uchroni książkę przed większymi zniszczeniami, jednak niestety bardzo łatwo się rysuje. Mimo wszystko nie wpływa to na korzystanie z książki.

„Elementarz” to wręcz idealna propozycja dla dzieci, które dopiero uczą się czytać, jak i dla tych, które radzą sobie z tym już całkiem nieźle. Estetyczne wydanie, ciekawe historie o bohaterach ulubionych bajek oraz kolorowe obrazki na pewno sprawią, że „Elementarz” stanie się jedną z ulubionych książek każdego malucha.

Dziękujemy Wydawnictwu AMEET za przekazanie egzemplarza do recenzji.

Dyskusja