Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

„Historie z odległej galaktyki. Star Wars. Złota księga bajek” ─ recenzja książki

Kolekcja „Złota Księga Bajek” oferuje szeroki wachlarz tytułów i przekrój baśniowych postaci. Absolutnie nie mogło w serii zabraknąć „Gwiezdnych Wojen”! Wydawnictwo Egmont Polska rozpieściło w tym roku małoletnich fanów Odległej Galaktyki serwując kolejną kolorową i wypełnioną historyjkami do poduszki pozycją.

Marcin ‘Lekt’ Wiatrak

„Dla prawdziwego bohatera żadna bitwa nie jest zbyt wielka ─ ani zbyt mała”

Połączenie „Star Wars” z cudowną kreską baśni oraz uniwersalizmem morałów zawartych w „Historiach z Odległej Galaktyki” stanowi ponad 300 stron obcowania z postaciami i wydarzeniami z Sagi. Książkę czuć również w ręku zważywszy na przyjemny ciężar.

Osiem bajek wykłada natenczas całość dostępnej Sagi, streszczając w kilku akapitach na stronie wydarzenia w najważniejszych zwrotnych punktach. Pozostałe cztery bajki stanowią wariacje poświęcone Jedi, bohaterom pobocznym czy choćby Szturmowcom.

Najcudowniej od strony graficznej wypada moim zdaniem „Atak Klonów”. Bajka zilustrowana przez Ethen Beavers stylem ociera się nieco o prace Genndy’ego Tartakovsky („Samuraj Jack” czy „Clone Wars”). Narracja przedstawiona w formie prezentacji wypada dobrze i bardzo przyswajalnie dla dziecka, zarówno czytającego samodzielnie jak i wspólnie z rodzicem. Stroną wizualną zachwyci się każdy dorosły fan Sagi, natomiast samo wydanie pozycji stanowi świetny dobór okładki, wysokiej jakości papier oraz wspomniana przyjemna waga gwiezdnowojennej „Złotej Księga Bajek”.

Mimo, iż pozycja skierowana jest dla mniejszych pociech, warto zachować świadomość zawartości weń nieco Ciemnej Strony. Z jednej strony pozwala to w trakcie wspólnego czytania wyłożyć dziecku prawdę wszechświata, iż życie nie jest tylko czarno-białe albo wyłącznie dobre, ale są też istoty czyniące zło i takowych należy się wystrzegać albo je zwalczać.

Zdecydowane „musisz mieć” na regaliku z dobranockami!

Dziękujemy Wydawnictwu Egmont Polska za przekazanie egzemplarza do recenzji.
„Historie z Odległej Galaktyki. Star Wars™. Złota księga bajek” i wiele innych znajdziecie na http://www.Egmont.pl

Ocena: 5/5

Dyskusja