Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

„LEGO® Star Wars™. Gwiezdne rozgrywki. Zadania. Minigifgurka. Komiks” – recenzja

Kolejna propozycja z serii „Zadania. Minifigurka. Komiks” w ofercie Wydawnictwa AMEET zamyka bogaty w gwiezdnowojenne pozycje 2018 rok. Tym razem wraz z dołączonym legutkowym R2-D2 skupimy się na przygodach związanych z najnowszymi Epizodami trzeciej trylogii pt. „Przebudzenie Mocy” i „Ostatni Jedi”.

Marcin ‘Lekt’ Wiatrak

Zeszyt proponuje standardowe dla serii 32 strony ubogacone fantastycznymi rysunkami kloców LEGO®, wypełniając całość rozmaitymi zadaniami. Zarówno plastycznymi, memo oraz na spostrzegawczość. Choć „Gwiezdne rozgrywki” zamykają tegoroczną serię „Zadania. Minifigurka. Komiks” z serii „Star Wars”™ wciąż potrafi zająć i zainteresować zawartością.

Dość zabawny jest komiks „Jak zaimponować legendzie”, w którym prócz wyłożenia klasycznego legutkowego humoru (znanego choćby z gier wideo poświęconym duńskim klockom) Rey dość nieporadnie usiłuje przekonać do siebie Mistrza Skywalkera. Wszystko narysowane świetną pastelową kreską i lekko żartobliwym tonem powinno rozbawiać również starszego odbiorcę.

Poza przewodnim motywem opowieści skupionej wokół Rey i wydarzeń z Epizodów VII i VIII nowy zeszyt „Gwiezdne rozgrywki” serwują również klasyczne sceny ─ pojedynek Obi-Wana z Vaderem czy scena walki z Lordem Maulem z Epizodu I. Streszczanie zadań potraktujemy jako spoiler, zatem napiszę jedynie, iż spodziewajcie się zmiksowanych, dobrze znanych łamigłówek i wyzwań w nowej odsłonie. Odnoszę wrażenie obcując z każdym kolejnym zeszytem serii, iż niewyczerpalność materiału źródłowego w przypadku „Star Wars”™ sprawdza się wyśmienicie.

Drobnym odstępstwem jest brak quizu, acz w natłoku różnorodność oferowanych zadań logicznych i rysowanek wasza pociecha może nawet nie zwróci na ten szczegół uwagi. Dodatkiem do ostatniego w tym roku albumiku jest minifigurka najukochańszego astromecha we wszystkich Galaktykach ─ dzielny i poczciwie przyjacielski R2-D2 z nowym wzorem kolorowej kopułki wygląda świetnie. Publikacja pozostaje jak zawsze w przypadku Wydawnictwa AMEET na wysokim poziomie. Oscylując w kwocie zakupu 10-15 złotych stawowi obowiązkowy zakup dla małych adeptów Mocy i miłośników LEGO®.

Dziękujemy Wydawnictwu AMEET za przekazanie egzemplarza do recenzji.

Dyskusja