Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

„Początek przyjaźni. Star Wars. Koloruj, czytaj, naklejaj” – recenzja

Kolejny mini-komiksowy zeszyt z serii „Koloruj, czytaj, naklejaj” poświęcony został wycinkowi z Epizodu VII „Przebudzenie Mocy”. Fragment opowiada o trudnych początkach przyjaźni zbiegłego Szturmowca Najwyższego Porządku oraz najlepszego asa lotnictwa myśliwskiego Ruchu Oporu. Pora zatem pochwycić mazaki w dłoń a nalepki dołączyć do kolekcji!

Marcin ‘Lekt’ Wiatrak


Prezentacja i odbiór nowych postaci w Najnowszej Trylogii wciąż budzą kontrowersje. Wprawdzie poznajemy nowe wątki i postaci z Epizodów według Disney’a, jednym poświęcono nazbyt dużo czasu, inne dopiero się rozwijają. W nowym zeszycie „Koloruj, czytaj, naklejkami” odkryjemy kulisy spotkania żołnierza zakutego w biały pancerze o numerze FN-2187 z Poe Dameronem, asem pilotażu i zadziornym rebeliantem. Możemy ów moment potraktować jako przypadek, ale osobiście wolę myśleć idąc tropem rozumowania Mistrza Jedi Qiu-Gon Jinna, iż połączyła ich Moc. Nowy zeszyt serii wykłada krótko ich pierwsze spotkanie w Bazie Starkiller podczas spektakularnej ucieczki myśliwcem TIE. Krótko, ale intensywnie!

Na grubej wkładce wewnątrz zeszytu znajdziemy siedem naklejek dość sporych rozmiarów, które możemy wykorzystać podobnie jak w przypadku poprzedniej części „Atak na zamek” w dowolny sposób. Zgrabne pełnoformatowe ilustracje choć nie są najwyższych lotów artystycznych, zostały okraszone przyswajalną dla początkującego czytelnika (kilku latka) ilością tekstu. Puste szarawe pola możemy zatem zamalować albo użyć gotowych nalepek.

Źródło: movieweb.com

Kilku stronnicowa historyjka obejmuje praktycznie otwarcie EVII, aż do momentu zestrzelania porwanego myśliwca TIE, którym Poe i Finn rozbili się na Jakku. W kwestii pedagogicznej starano się zarysować moment poznania obu bohaterów i zrębów rozwijanej przyjaźni. Warto czytając z dzieckiem albumik, zwrócić mu na to baczniejszą uwagę.

Pozycja skierowana dla najmłodszej części odbiorców Gwiezdnego Uniwersum przez wzgląd na sporych rozmiarów obrazki pozwoli łatwiej wytłumaczyć dziecku meandry akcji, zaś kredki i pisaki śmiało mogą dopowiedzieć resztę wydarzeń.

Dziękujemy Wydawnictwu Egmont Polska za przekazanie egzemplarza do recenzji.
„Początek przyjaźni. Star Wars™. Koloruj, czytaj, naklejaj i wiele innych znajdziecie
na http://www.Egmont.pl

Dyskusja