Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Recenzja: „Disney Uczy. Star Wars™ 1,2,3 i Disney Uczy. Star Wars™ ABC”

„Gwiezdne Wojny” cieszą się obecnie ogromną popularnością, nawet wśród dzieci. Nie brakuje, więc przedmiotów z bohaterami serii. Plecaki, kubki, ubrania, obuwie dosłownie wszystko, co może być nam potrzebne. Można ich znaleźć nawet w książkach. Nie tylko w tych przygodowych, ale również w edukacyjnych wśród, których należy wymienić serię “Disney Uczy. Star Wars™” wydawnictwa AMEET.

Książki z serii “Disney Uczy. Star Wars™” nie są zwykłymi egzemplarzami o przygodach ulubionych bohaterów z serii “Gwiezdne Wojny”. Dzięki nim dziecko uczy się przez zabawę. Na książeczkę “Disney Uczy. Star Wars™ 1,2,3” składa się 20 wierszyków, które umożliwią dziecku naukę liczb od 1 do 20.

W “Disney Uczy. Star Wars™ ABC” znajdują się rymowanki, w których główną rolę odgrywają poszczególne litery alfabetu. Dodatkowo na końcu każdej z książeczek umieszczone zostały karty odpowiednio z liczbami i literami oraz pomysły na gry z ich użyciem.

Książeczki wydane są w twardej oprawie, co z pewnością doceni każdy rodzic. Twarda oprawa uchroni je przed psotnymi rękami dzieci, jednak niestety łatwo ulega zarysowaniu. Druk dostosowany jest do małych czytelników. Odpowiednia czcionka sprawia, że dzieci nie będą miały problemów z jej odczytaniem. Nie jednego czytelnika, zarówno małego, jak i dużego, zachwycą z pewnością kreskówkowe ilustracje, które sprawiają, że aż chce się czytać książeczkę.

Największą jednak zaletą wydania są rymowanki. Napisane w zabawny sposób krótkie wierszyki z pewnością spodobają się dzieciom, dzięki czemu nauka będzie nie tylko o wiele łatwiejsza, ale również ciekawszy oraz przyjemniejszy. Intrygującym pomysłem jest także umieszczenie na końcu książeczki kartoników z poznanymi literami lub liczbami wraz z pomysłami na gry, które z pewnością sprawią dużo frajdy zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom.

Książeczki “Disney Uczy. Star Wars™ 1,2,3” oraz “Disney Uczy. Star Wars™ ABC” to propozycja idealna dla małych fanów “Gwiezdnych Wojen”. Wesołe rymowanki i obecność ulubionych bohaterów na wspaniałych ilustracjach sprawią, że nauka liter i liczb będzie czystą przyjemnością i będzie niezwykle prosta.

Dziękujemy Wydawnictwu AMEET za przekazanie egzemplarza do recenzji.

Dyskusja