Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Futrzasta akcja – recenzja wydania DVD “Futrzaki ruszają na ratunek”

Ile razy byłeś świadkiem czyjejś krzywdy i nie zareagowałeś? Bardzo często można zobaczyć sytuacje, kiedy dochodzi do obojętności świadków, którzy stosują jak słupy z oczami wgapiony w bójkę lub inny przykry incydent. “Futrzaki ruszają na ratunek” poruszają właśnie ten problem. Czy został on odpowiednio ujęty i trafnie przekazany?

Victor Azeev jest początkującym reżyserem. “Futrzaki ruszają na ratunek” można uznać jak najbardziej za jego sukces. Jest to rosyjska produkcja, która skierowana jest zwłaszcza na dzieci, jednak nie brakuje tam również gagów, któreś nieraz rozbawią dorosłego.

Głównymi bohaterami filmu jest bóbr Bobo oraz kot Maksiu. Jest to dość ciekawie dobrany duet, który odstaje od siebie i różni się od wieloma względami. Jednak taka gra charakterów dobrze przekłada się przede wszystkim na humor całego filmu. Co prawda, można mieć kilka uwag do tego, co można było pokazać bardziej, a co jeszcze przejaskrawić i wyolbrzymić w celach humorystycznych, jednak efekt, jaki prezentuje się podczas seansu jest jak najbardziej w granicach akceptacji.

Przede wszystkim w samym filmie należy docenić wszelkie kwestie animacji. Pojawia się wiele ciekawych scen, które bardzo ładnie prezentują się od strony technicznej. Wszystko jest naturalne oraz płynne. Brak jest jakichkolwiek zauważalnych wpadek w tej kwestii. W dodatku na uwagę zasługuje również fakt tego w jak naturalny sposób zostały odwzorowane ruchy tytułowych futrzaków. Animatorzy wykonali przy tym filmie kawał dobrej roboty.

Ciekawie prezentuje się także ścieżka dźwiękowa. “Futrzaki ruszają na ratunek” są opatrzone dobrze dobranymi dźwiękami. Sprawia to bardzo realistyczne wrażenie przez co widz jeszcze bardziej wczuwa się w realia przedstawione w animacji. Na słowa uznania zasługuje również sama scena rodem z musicalu. Efekt finalny jest bardzo ciekawy.

“Futrzaki ruszają na ratunek” to oczywiście dobra propozycja dla najmłodszych. Jednak nie tylko! Świetnie sprawdzi się jako propozycja dla całej rodziny. Jest tutaj wiele kwestii, które będą w stanie rozbawić zarówno młodego widza, jak i tego mieć bardziej dojrzałego. “Futrzaki ruszają na ratunek” to pozycja konieczna do obejrzenia podczas rodzinnego wieczoru. Świetnie umili czas wszystkim domownikom. Co więcej, śmiechu będzie co niemiara!

Ocena: 4/5

Dyskusja