Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Houston, mamy problem! – recenzja gry „Rakieta imprezowa”

Co mają starzy ludzie? Czego nie lubią koty? Co często gubimy? Jakie jest kulturalne przekleństwo? Te i inne filozoficzne pytania stawia przed nami „Rakieta imprezowa”. Czy odpowiadając na nie będziemy się świetnie bawić?

Pudełko „Rakiety” jest ozdobione dynamiczną grafiką która wręcz sugeruje nam wybuchowe wrażenia podczas rozgrywki, to samo tyczy się kart. Na awersie nadrukowano eksplozje, czcionka jest krzykliwa, z rewersu zaś startuje tytułowa rakieta. Samo pudełeczko to klasyka karcianek – spory kartonik, który ma pomieścić talię, notes i instrukcję.

Gra jest przeznaczona dla osób powyżej dziesięciu lat i może „pomieścić” od trzech do aż piętnastu graczy, a więc, jak sama nazwa wskazuje, jest to typowa rozrywka imprezowa. Zasady również cechują się prostotą odpowiednią do szybkiego ich opanowania i równie prędkiego przystąpienia do rozgrywki. Jedyne, czego potrzebujemy, to coś do pisania. Każdy z graczy otrzymuje karteczkę z tabelkami, tasujemy talię i możemy zaczynać.

Partia składa się z pięciu rund, podczas których w rubryczki wpisujemy hasła odpowiednie do kategorii z wylosowanego kartonika. W każdej turze mamy wymyślić trzy słowa oraz tajemniczą „rakietę”. Punkty otrzymujemy zawsze, kiedy inny gracz ma w swojej tabelce to samo hasło. Jeśli uznamy, że któreś słowo będzie wyjątkowo popularne, możemy je zanotować pod symbolem „rakiety”, podkradając za nie punkty innym uczestnikom.

Obrazek

Rozgrywka jest niezwykle zabawna, jej szybkość w gruncie rzeczy zależy od liczby graczy oraz od trudności hasła – niektóre z nich wymagają dłuższej chwili zastanowienia – same odpowiedzi bywają zaskakujące i szybko okazuje się, że nie tak łatwo przewidzieć najpopularniejsze skojarzenia. Mimo to ogromną satysfakcję daje możliwość krzyknięcia „rakieta”, kiedy więcej niż jedna osoba przyzna się do wpisanych słówek.

Pierwsza runda to zazwyczaj „próba ognia” z wymyślaniem oryginalnych haseł i ogólnym „heheszkowaniem”; w następnych budzi się chęć rywalizacji i gracze próbują odczytywać myśli współzawodników. Warto też wspomnieć, że gra ma ogromny potencjał memiczny. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby dla urozmaicenia kategorii, po wielu odbytych rozgrywkach, dołożyć kilka samodzielnie wykonanych kart.

Znudzenie raczej nam tu nie grozi, w końcu ile osób, tyle skojarzeń i w każdym towarzystwie możemy spodziewać się nowych, świeżych wrażeń. Ze względu na proste hasła i nieskomplikowane zasady tytuł zachwyci wszystkie grupy wiekowe, a humorystyczny charakter sprawi, że będzie hitem każdej imprezy.

Ocena: 4,5/5

Za grę dziękujemy wydawnictwu FoxGames.

Dyskusja