Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Ralph Demolka w Internecie na DVD i Blu-ray!

Ralph Demolka powraca, by przewrócić Internet do góry nogami i ocalić to, co najcenniejsze – prawdziwą przyjaźń! Przebojowa animacja od 22 maja na Blu-ray™ i DVD!

Ralph Demolka, tytułowy bohater kultowej animacji Walt Disney Animation Studios, powraca w nowej przygodzie, rozgrywającej się w wirtualnym świecie! Tym razem będzie musiał stanąć na głowie, a nawet zdemolować cały Internet, by ocalić przyjaźń, zdobytą z takim trudem w pierwszym filmie z 2012 roku. Zanim jednak dojdzie do demolki, główni bohaterowie i widzowie będą mieli okazję zobaczyć, jak Internet wygląda od środka, a raczej jak wyobrażają go sobie twórcy tej pełnej rozmachu produkcji. Ralph Demolka w Internecie zadebiutuje na Blu-ray™ i DVD 22 maja!

Ralph (w polskiej wersji językowej dubbingowany przez fantastycznego w tej roli Olafa Lubaszenkę) za dnia pracuje w swojej retro grze Felix Zaradzisz, a nocą opuszcza ją, by spędzać czas w salonie gier z Wandelopą von Cuks (w polskiej wersji językowej rewelacyjna Jolanta Fraszyńska), genialną mistrzynią kierownicy, z którą zaprzyjaźnił się w filmie Ralph Demolka. Dla dobrodusznego wielkoluda takie życie jest po prostu idealne, ale pełna temperamentu, kochająca zmiany Wandelopa chciałaby czegoś więcej. Ralph próbuje urozmaicić jeden z wyścigów przyjaciółki i… doprowadza do demolki automatu, na którym zainstalowana jest jej gra Mistrz cukiernicy. Konkretnie – uszkodzona zostaje kierownica. Zdobycie nowej jest możliwe, ale bardzo kosztowne. Jedyny dostępny egzemplarz został właśnie wystawiony na aukcję na eBayu. Ralph i Wandelopa korzystają z szansy, jaką jest pojawienie się w salonie gier łącza internetowego i… ruszają infostradą do wielkiego świata!

Przyjaźń to skomplikowany związek

Ralph Demolka w Internecie to zabawny, pełen rozmachu film przygodowy i fantastyczna rozrywka dla całej rodziny.
– Akcja filmu na pewno rozbawi widzów, warto jednak zauważyć, że problemy, z którymi muszą uporać się Ralph i Wandelopa, są dość poważne i skomplikowane – mówi Phil Johnston, scenarzysta i współreżyser animacji. – Ich związek przeżywa zarówno dobre, jak i złe chwile. Przyjaźń bohaterów zostaje poddana próbom, a oni muszą omijać rafy w swojej niełatwej relacji i jednocześnie surfować w wielkim i często przerażającym Internecie – mówi twórca przygód Ralpha i Wandelopy.

– Ralph i Wandelopa są postaciami niedoskonałymi – dodaje reżyser obu filmów o Ralphie Rich Moore, zdobywca Oscara® za Zwierzogród. – Ale kochamy ich właśnie z powodu tych niedoskonałości. Ich przyjaźń jest prawdziwa, jest też między nimi niesamowita chemia, więc chcemy dowiedzieć się o nich jak najwięcej i jak najlepiej ich poznać – wyjaśnia reżyser.

Demolkę i nietuzinkową księżniczkę von Cuks różni bardzo wiele, a zaakceptowanie największej z różnic będzie bardzo trudne. – Ralph kocha to, co ma – tłumaczy Phil Johnston. – Za to Wandelopa jest gotowa na zmianę, chce rozwinąć skrzydła i lecieć dalej. Ta różnica stworzy konflikt w ich przyjaźni, który stanie się sercem całej historii.

Film przygotowuje młodych odbiorców na to, co w życiu nieuniknione: odkrycie, że kiedyś trzeba będzie rozstać się z najbliższym kumplem z podwórka lub przyjaciółką z ławki, ponieważ podążą oni przez życie swoją drogą. Ale rozstanie wcale nie musi oznaczać końca przyjaźni, zwłaszcza w czasach Internetu, który łączy cały świat w globalną wioskę.

– Uwielbiam ten film za to, że opowiada o zmianie – mówi producent animacji Clark Spencer. – Dwoje najlepszych przyjaciół zdaje sobie sprawę, że świat już nie będzie taki sam. Internet jest perfekcyjnym miejscem na taką historię, ponieważ w Internecie wszystko zmienia się z sekundy na sekundę – podsumowuje Spencer.

Internet widziany od środka

Kierownica automatu do gry Wandelopy Mistrz cukiernicy została zniszczona. Albo zostanie naprawiona, albo sprzęt trafi do kasacji i księżniczka wyścigów straci swój dom. Ralph i Wandelopa opuszczają zamknięte środowisko klasycznych gier wideo i ruszają na poszukiwanie sprawnej kierownicy w nowym, nieznanym świecie Internetu.

Producent Clark Spencer od początku był zachwycony tym pomysłem. – Wyprawa do nowoczesnego świata Internetu była nie tylko fajnym kontrastem do świata salonu gier z pierwszego filmu, ale dała też nieskończone możliwości. Mogliśmy spersonifikować sklepy, social media i wyszukiwarki – mogliśmy pomóc ludziom w zajrzeniu do wnętrza komputerów, kiedy działają one online – zachwyca się Spencer.

Każde z bohaterów inaczej reaguje na nowe otoczenie. – Ralph jest nerwowy i zakłopotany, a Wandelopa oczywiście natychmiast zakochuje się w tym miejscu – mówi współautorka scenariusza Pamela Ribbon.

Jak skonstruowano animowany świat Internetu oglądanego od wewnątrz? – Musieliśmy sprawić, żeby to miejsce wydawało się ogromne, ale też bardzo konkretne – wyjaśnia reżyser Rich Moore. – Skonkretyzowanie tego świata w coś prostego i spójnego było najtrudniejszą częścią produkcji.

Świetnym pomysłem okazało się szukanie inspiracji w strukturze takich wielkich miast jak Szanghaj i Dubaj czy najludniejszy okręg Nowego Jorku – Manhattan. – Zaprojektowaliśmy duże budynki, które górowały nad mieszkańcami Internetu – mówi Larry Wu odpowiadający m.in. za efekty specjalne. – Każdy budynek reprezentuje stronę internetową. Im większa witryna, tym większy budynek, a ruchome elementy nadały każdemu z nich pewną płynność, pokazującą żywotność i zmienność Internetu – wyjaśnia Wu.

– Internet stał się nowym miejscem z własnymi kształtami i paletą barw – kontynuuje kierownik produkcji Cory Loftis. – Popatrzyliśmy na niego jak na niekończące się miasto bez granic. Cały czas powstaje w nim coś nowego, a stare rzeczy nigdy nie przestają istnieć. Dlatego zdecydowaliśmy ostatecznie, że Internet będzie nie tylko miastem, ale wręcz całą planetą posiadającą różne warstwy i poziomy: na samym dole stare strony internetowe, a im bliżej powierzchni, tym nowsze i z nowocześniejszym wyglądem.

Co ciekawe, obok zupełnie nowych, wymyślonych na potrzeby filmu serwisów takich jak Buzzztube czy wyszukiwarka Besserwisser, funkcjonują w animowanym Internecie także marki świetnie znane użytkownikom Sieci. – Chcieliśmy żeby ten świat był znajomy, wprowadziliśmy więc takie strony jak eBay, mamy Amazona, Instagram i Snapchat, by dodać filmowemu Internetowi wiarygodności – opowiada Rich Moore.

Tak powstała absolutnie niesamowita scenografia. Kiedy Ralph i Wandelopa patrzą na świat Internetu zaprezentowany w szerokim ujęciu, na ekranie widzimy ponad 100 tysięcy elementów, z których ten świat został skonstruowany!

W filmie znalazło się również mnóstwo odniesień do znanych i kochanych produkcji studia Disney. Postaci takie jak Księżniczki Disneya czy Szturmowcy ze świata Gwiezdnych wojen – wszyscy oni zamieszkują niezwykłą krainę Oh My Disney, do której przez przypadek trafia Wandelopa.

Internet od środka – materiały dodatkowe w wydaniu Blu-ray™

Wydanie Blu-ray zawiera pakiet arcyciekawych dodatków specjalnych. Wśród nich znalazł się m.in. materiał Demolka w Internecie prezentujący m.in. jak twórcy filmu zaprojektowali i wykreowali animowany świat Internetu, gdzie szukali inspiracji, skąd czerpali pomysły na stworzenie takich postaci jak Besserwisser czy Double Dan oraz jak projektowali scenę wyścigu w postapokaliptycznych dekoracjach.

Kolejnym rarytasem jest pięć niewykorzystanych scen: W Internecie, Przeciwieństwa, Wojna domowa, Samotność i Rekrutacja babci.

Wielbiciele zwierzaków na pewno z przyjemnością obejrzą kompilację stworzoną na wzór internetowych filmików o kotkach, a fani muzyki mogą zapoznać się z materiałem na temat przygotowania muzyki do filmu Ralph Demolka w Internecie oraz dwoma teledyskami: Zero (Imagine Dragons) i In This Place (Julia Michaels).

Dyskusja