Zaczarowane drzewo – zapowiedź gry

Oto nowa, ciekawa pozycja od Fabryki Kart Trefl-Kraków.

W pięknym lesie rośnie prastare, magiczne drzewo. Nikt dokładnie nie wie skąd się wzięło, nikt już nie pamięta, kto je zaczarował. Powiadają, że potrafi urosnąć tak, że gwiazdy śpią w jego gałęziach, a gdy mu się to znudzi, kurczy się do rozmiaru muchomora. Mówią, że zmienia kolory i czyha na śmiałków, którzy zakłócą jego leśny spokój.

 

Magiczny las skusił Was swoim urokiem. Jednak po pewnym czasie zorientowaliście się, że to niebezpieczne miejsce i trzeba stąd jak najszybciej uciec! Nie jest to jednak takie proste. Najpierw należy sprostać wyzwaniu Zaczarowanego Drzewa, które jest wielokolorowe i może rosnąć albo się kurczyć.
Waszym zadaniem jest pozbycie się wszystkich swoich pieńków oraz zdobycie dokładnie dwóch od każdego z przeciwników. Jeśli wykażecie się sprytem i zręcznością ucieczka może się udać. Część pieńków posiada magiczne moce, które można wykorzystać w wyzwaniu.
Zaczarowane Drzewo to pełna drewna gra, w której przyda się strategia, zręczność i odrobina szczęścia.
Ekspresowa wersja zasad:
1. Każdy gracz posiada drewniane pieńki w jednym kolorze.
2. Wszyscy gracze budują jedno, wspólne drzewo.
3. W swojej turze gracz rzuca kością ponumerowaną od 1 do 3. Wynik wskazuje ile pieńków trzeba dokładać do drzewa lub z niego zabierać.
4. Niektóre klocki wprowadzają specjalne akcje.
5. Wygrywa osoba, która pozbędzie się wszystkich swoich pieńków, posiadając jednocześnie po 2 pieńki w kolorach innych graczy.
Dyskusja