Nowe książki z uniwersum Harrego Pottera

Świat wykreowany przez J.K. Rowling to historia nie tylko o chłopcu z blizną, który odmienił świat magii i czarodziejstwa. To również ogromne uniwersum, które przez lata od wydania książki Harry Potter i Komnata tajemnic rozrosło się nie tylko o kolejne tomy, ale również o gry, filmy, a nawet sztukę teatralną, serię ubrań i całą masy gadżetów dla każdego Potterheada. Tym razem J.K. Rowling postanowiła poszerzyć swoje dzieło i historię magii. O czym mowa?

Harry Potter to zamknięta historia, która swój epilog miała w sztuce Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Została ona wydana również w formie książki, po którą wszyscy miłośnicy Harrego Pottera sięgnęli z wielką nostalgią. Najnowsze dzieła takie, jak Czarodziejskie Zwierzęta i jak je znaleźć opowiadają jednak wydarzenia sprzed narodzin chłopca, który przeżył i Lorda Voldemorta. Skąd jednak wzięła się magia w świecie mugoli? Na to pytanie odpowie najnowsza seria autorki.

„Harry Potter: A Journey Through…” – nowa seria J.K. Rowling

Cztery nowe tomy historii magii w Harrym Potterze opowiadać będą o początkach najważniejszych dziedzin magicznych w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart: obrony przed czarną magią, eliksirów i zielarstwa, wróżbiarstwa i astronomii oraz opieki nad magicznymi zwierzętami. Pierwsi czarodzieje i czarodziejki, którzy stworzyli te specjalizacje, nie raz pojawiali się w książkach o młodym czarodzieju, jednak ich historie nie zostały spisane w całości, aż do teraz!

Pierwsze dwa tomy o obronie przed czarną magią oraz eliksirach i zielarstwie trafią do sprzedaży już pod koniec lipca, data premiery kolejnych podana zostanie później. Póki co wydane zostaną jedynie po angielsku, francusku, włosku i niemiecku i dostępne będą w formie audiobooka.

Harry Potter – jakie części i inne tytuły z uniwersum ukazały się do tej pory?

Główna część historii dotycząca samego Harrego Pottera i jego przyjaciół składa się z 7 tomów: Kamienia Filozoficznego, Komnaty Tajemnic, Więźnia Azkabanu, Czary Ognia, Zakonu Feniksa, Księcia Półkrwi oraz Insygnia Śmierci. Każda z nich dostała również własny film (a ostatnia część nawet dwa filmy) oraz grę komputerową. Pojawiły się również produkcje poboczne, jak mobilne Harry Potter: Hogwarts Mystery czy najnowsze dzieło Niantic, twórców hitu Pokemon Go, Harry Potter: Wizards Unite.

Wszystkie te książki wydane zostały w wielu różnych oprawach graficznych i tłumaczeniach, które znajdziecie tutaj: https://allegro.pl/kategoria/ksiazki-i-komiksy?string=Harry%20Potter

Oprócz głównej historii pojawiły się również książki i filmy z serii „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, opowiadające o Newtcie Skamanderze, miłośniku magicznych stworzeń, młodym Dumbledorze, słynnym dyrektorze Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart; oraz czarnoksiężniku Grindelwaldzie.

Jednak dla tych, którzy poszukują prawdziwych smaczków ze świata magii, najciekawszymi pozycjami będą wcale nie te najpopularniejsze, a tomy takie jak: Quidditch przez wieki, Baśnie barda Beedle’a czy właśnie sztuka teatralna Przeklęto Dziecko (wydana w formie książki), z której dowiadujemy się o dalszych losach dorosłych bohaterów Harrego Pottera.

Czy jesteś fanem tego rodzaju książek, filmów i gier komputerowych? Magia i fantastyka to fascynująca przygoda i możliwość rozwoju wyobraźni. Daj się skusić na tę niezwykłą przygodę o czarodzieju.


artykuł sponsorowany – opracowany przez Julię Flis
Dyskusja