Filmów nie należy oceniać po plakatach – recenzja wydania DVD „Teraz albo nigdy”

Filmów nie należy oceniać po plakatach i okładkach podobnie, jak książki. Jednak bardzo często można uzyskać całkiem sporo informacji. W przypadku „Teraz albo nigdy” można być przede wszystkim pewnym głównej bohaterki, ponieważ w jej rolę wciela się nikt inny, jak Jennifer Lopez. Słynna piosenkarka postara się zabrać Cię do świata dużych firm i korporacyjnego świata. Twórcy dokonali bardzo dobrego wyboru, ponieważ osoba piosenkarki pasuje tutaj, jak nikt inny.

Film jest produkcją amerykańską, a co za tym idzie jest w nim obecny klimat amerykańskiego snu. Podczas seansu dochodzi do wielu scen, które odbiegają od rzeczywistości. Jednak czy to jest dziwne? Raczej nie, ponieważ amerykańskie kino słynie z takich sytuacji. Przykładem tego jest moment, kiedy główna bohaterka odnajduje się ze swoją córką. Nie ma tutaj żadnych wyrzutów oraz trudnej rozmowy dla jednej i drugiej strony. Obie rozmawiają ze sobą jakby były najlepszymi przyjaciółkami. Tak beztroska realizacja i zarazem uproszczenie scenariusza jest notorycznym zagraniem w przypadku tego typu filmów.

Pod względem aktorskim każdy ma swoje zdanie, jednak jednogłośnie można stwierdzić, że Jennifer Lopez wywiązała się ze swojego zadania. Oglądając ja jest bardzo przekonująca oraz wiarygodna. Możliwe, że postać przypadła jej do gustu, ponieważ Jennifer bardzo często trafia właśnie na tego typu postacie. Nie jest to niczym złym, ponieważ widzowie otrzymują w zamian produkt, którego oczekiwali – dobry film z wyrazistą postacią żeńską w roli głównej.

Co więcej można powiedzieć jeszcze o obrazie Petera Segala? Przede wszystkim należy mieć na uwadze muzykę, która pojawia się w filmie. To właśnie ona sprawia, że poszczególne sceny są jeszcze lepsze. Bez niej wydawałaby się płytkie i bardzo słabe. Jednak pod jej wpływem zyskują one na sensie. Wzmocnieniu ulega samo wrażenie oraz doznanie każdej wartości, jaką chcą przekazać widzom twórcy. Pojawia się tutaj bardzo ciekawa kombinacja przeróżnych utworów. W tym przypadku można usłyszeć zarazem piosenki, jak i melodie. Soundtrack posiada bardzo zróżnicowane propozycje. Można usłyszeć smutne i wesołe tonacje. Dlatego potrafi dopasować się do każdej sytuacji, których w filmie jest sporo.

Generalnie film „Teraz albo nigdy” przedstawia wiele ciekawych historii. Poza tym pojawia się tam również wiele ciekawych scen. Jedna z nich jest między innymi chwila wypowiedzi głównej bohaterki podczas konferencji. Wówczas dochodzi do zwrotu akcji oraz chwytliwej i ckliwej przemowy przed całą audiencją. Oczywiście film jest w dużej części oparty na wypracowanych schematach, które są obecne w kinie amerykańskim. Rzecz jasna zakończenie jest pozytywne, czyli to, co każdy lubi najbardziej.

Dyskusja