GODZILLA II: KRÓL POTWORÓW na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD!

Po sukcesie kinowym superprodukcji „Godzilla” i „Kong: Wyspa Czaszki” przyszedł czas na nową odsłonę filmowego MonsterVerse. „Godzilla II: Król potworów”, zachwycający wizualnie film akcji, w którym Godzilla staje do walki o uratowanie ludzkości jest już dostępny na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

Pięć lat po tym jak ludzkość dowiedziała się o istnieniu „Tytanów”, prastarej rasy potworów rządzącej Ziemią jeszcze przed pojawieniem się na niej ludzi, paleobiolog Dr. Emma Russell (Vera Farmiga) i jej córka Madison (Millie Bobby Brown) są świadkami przyjścia na świat kolejnego ich przedstawiciela, larwy nazwanej Mothra. Niestety ich praca zostaje brutalnie przerwana, kiedy budynek, w którym pracowały zostaje zaatkowany przez ekoterrorystów pod wodzą Alana Jonaha (Charles Dance). Emma i jej córka zostają porwane, a Mothra wydostaje się na wolność.

Mark Russell (Kyle Chandler), były mąż Emmy i ojciec Madison rozpoczyna prywatną akcję mającą na celu uratowanie porwanych kobiet. Wspólnie z pracownikami kryptozoologicznej agencji Monarch – firmy byłej żony – wyruszają na Arktykę, gdzie, jak podejrzewają, Alan Jonah chce dokonać kolejnego ataku. Muszą tu zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację… a to stawia na szali przetrwanie całej ludzkości.

Filmy opowiadające o Godzilli oferują rozmach i rozrywkę, ale poza epickimi walkami potworów i apokaliptyczną destrukcją mają też wydźwięk alegoryczny. Początkowo Japończycy właśnie w taki sposób wyobrażali sobie tę postać. Myślę, że to jedna z przyczyn, dla których Godzilla nadal pozostaje popularny – mówi reżyser i współscenarzysta filmu „Godzilla II: Król potworów” Michael Dougherty.

Od czasu jego wybuchowego przebudzenia w 1954 r. do epickiego odrodzenia w 2014 r. Godzilla zawsze był czymś więcej niż tylko potworem. Niszczyciel, wybawca, legenda, król – ewoluował i był definiowany na nowo przez całe dziesięciolecia zachodzących przemian społecznych, politycznych i ekologicznych, począwszy od niszczycielskiego żywiołu, a skończywszy na ostatnim, samotnym samuraju. − To typowe kino rozrywkowe, ale można się w nim doszukiwać metafor. Mimo że motywy przewodnie filmów uległy zmianie na przestrzeni lat, wszystkie ostatecznie ostrzegają przed tym samym: jeśli nie uszanujesz natury, ona się na tobie zemści − kontynuuje reżyser.

To kino rozrywkowe w najlepszym wydaniu − podkreśla aktor Kyle Chandler wcielający się w postać Marka Russella. − Mike przedstawił nam zapierającą dech w piersiach wizję świata opanowanego przez 150-metrowe potwory i historię, która sprawia, że los ludzi znajdujących się u ich stóp nie jest ci obojętny. Nie mogę się doczekać, kiedy ich ścieżki się przetną. Bardzo liczę na to, że kiedy widzowie siedzący w kinie zobaczą ten ogromny świat, uwierzą, że mógł on istnieć naprawdę – dodaje aktor.

Po II Wojnie Światowej japońska wytwórnia Toho Co., Ltd. zebrała grupę japońskich legendarnych twórców filmowych, aby stworzyli nowy rodzaj potwora. Powołany do życia z wykorzystaniem lateksowo-bambusowego kombinezonu, modelu Tokio, drobiazgowo skonstruowanego w skali 1/25 oraz niezrównanego kunsztu artystycznego filmowców Godzilla wkroczył na ekran w arcydziele „Godzilla” Ishirō Hondy, które zapoczątkowało nowy gatunek kina. Od tej pory odbija się szerokim echem w globalnej wyobraźni umacniając pozycję Godzilli jako jednego z najpotężniejszych, najbardziej wpływowych i oryginalnych stworzeń, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ekranie.

 

Popularność Godzilli na całym świecie umożliwiła wytwórni Toho stworzenie całego uniwersum gigantycznych stworzeń w szeregu filmów, które dały początek gatunkowi kaiju eiga oraz fascynują i bawią kolejne pokolenia fanów. Jednak oprócz Godzilli żaden z potworów nie został przeniesiony na duży ekran poza Japonią. Aż do teraz. Po udanym rozpoczęciu procesu tworzenia zupełnie nowego kinowego MonsterVerse dzięki przebojom kasowym „Godzilla” z 2014 roku w reżyserii Garetha Edwardsa oraz „Kong: Wyspa Czaszki” Jordana Vogt-Robertsa, który powstał trzy lata później, producenci uznali, że nadszedł czas na rozszerzenie uniwersum o kolejny film.

Prace na planie filmu „Godzilla II: Król potworów” rozpoczęły się w czerwcu 2017 roku w Atlancie, w stanie Georgia. Ekipa pracowała również Meksyku, a ostatni klaps na planie produkcji padł we wrześniu. Za wizualne efekty cyfrowe widoczne w filmie, a przede wszystkim za wiarygodne i imponujące przedstawienie potworów na ekranie odpowiedzialne były specjalistyczne studia Moving Picture Company, DNEG, Method Studios, Raynault VFX, Rodeo FX i Ollin VFX, których pracę koordynował zdobywca Oscara® Guillaume Rocheron, autor efektów wizualnych do filmu „Życie Pi”.

Na ekrany światowych kin film „Godzilla II: Król potworów” wszedł na przełomie maja i czerwca 2019 roku. W pierwszy weekend wyświetlania w USA obraz wygenerował w notowaniach box office wynik w wysokości ponad 47 milionów dolarów. W sumie w kinach na całym świecie superprodukcja zarobiła blisko 386 milionów dolarów.

DODATKI SPECJALNE W WYDANIACH BLU-RAY:

  • Poznaj świat zapierających dech w piersiach efektów specjalnych, tajnych siedzib organizacji MONARCH i mity o potworach, tworzące tło ostatecznej bitwy tytanów
  • Witaj w Monsterwersum
  • Godzilla 2.0
  • Mothra królowa potworów
  • Sceny usunięte
  • Komentarze reżysera Michaela Dougherty’ego, producenta wykonawczego Zacha Shieldsa i aktora O’shea Jacksona Juniora

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Potwory i technika: MONARCH przyłącza się do walki

 

Dyskusja