Szachy Karmodonta

W księgarniach pojawił się piąty tom cyklu „Droga Szamana” Wasilija Machanienki, czyli „Szachy Karmadonta”.

Machana poznaliśmy jako więźnia, wyrzutka skazanego na osiem lat pracy w kopalni – w celu odbycia kary wylądował w wirtualnej krainie – Barlionie, do której co prawda garną rzesze tak zwanych wolnych graczy, ale więźniom… cóż, nie jest w tym świecie najlepiej. Wolnych graczy czekają w Barlionie emocjonujące przeżycia, łatwe pieniądze i wyłącznie przyjemne doznania, a wszystko to w rozrywkowej atmosferze. Więźniowie nie mają już tak dobrze – chociażby dlatego, że ich filtry doznań są wyłączone, co oznacza, że odczuwają każde uderzenie, ból i cierpienie.

Dmitrij Machan porwał czytelników swoim uporem i zaradnością – przydzielono mu jedną z najmniej popularnych klas graczy, wylądował w Barlionie z wyzerowanymi statystykami, słowem: nie miał łatwo. Ale poradził sobie! Dziś cieszy się już względną wolnością, wytrwale leveluje swoją postać, ma swój klan i, co najważniejsze, nie opuszczają go humor i optymizm. I jak zawsze ani myśli prowadzić nudne, przewidywalne życie.

Piąta część przygód Machana to nowe wyzwania: klan zyska statek (Statek? Też coś! Ale poczekajcie, takiego statku w życiu nie widzieliście), a Machan – ucznia (i nie będzie on takim sobie zwykłym uczniem). Prawdziwie fajerwerki nastąpią jednak w finale tomu – niczego nie zdradzimy, ale to co się zdarzy, sprawi, że nawet najkrótsze oczekiwanie na część szóstą będzie za długie.

Nie czekajcie i wkroczcie do świata Szamana! Seria Wasilija Machanienki to intrygująca literatura spod znaku LitRPG, dynamicznie rozwijającego się podgatunku fantasy i science fiction. Tom piąty – „Szachy Karmadonta” – trafi do księgarń 19 maja nakładem wydawnictwa Insignis.

Dyskusja