Jest moc – recenzja książki „Empatajzer”

Empatajzer to warta poznania historia, która przenosi czytelnika do Pattium z jego sekretami, mrocznymi zakamarkami i zakamarkami.

Książka opowiada o dziewczynce, która wychowała się w sierocińcu i nigdy nie poznała swoich rodziców. Zostaje zabrana do Pattium przez swojego opiekuna, który mówi jej, że tam będzie mogła dowiedzieć się więcej o swojej przeszłości. Dziewczyna spotyka wiele osób w Pattium, ale o sobie nie może się zbyt wiele dowiedzieć.

Książka napisana jest z perspektywy pierwszej osoby i opowiedziana z punktu widzenia protagonistki. To opowieść o dojrzewaniu z tajemniczym zwrotem akcji.

Główna bohaterka jest niezwykle ciekawą postacią, ponieważ musi ukrywać swoje prawdziwe ja przed światem i udawać, że jest taka jak wszyscy inni. Musi też poradzić sobie z tym, że nie czuje własnych emocji, co utrudnia jej zrozumienie siebie.

Intrygujący świat przedstawiony to społeczeństwo, w którym ludzie nie mogą odczuwać emocji własnych ani cudzych. To mroczne miejsce, w którym ludzie są nieustannie poddawani eksperymentom i torturom za ich zdolności.

Komu warto polecić tę książkę? Zdecydowanie osobom, które szukają refleksji nad społeczeństwem kontroli i tym, do czego możemy dojść wybierając takie a nie inne wybory. Czyta się dobrze, potoczystość sprawia, że czytelnik szybko wpada w nurt rzeki słów i podąża z nią do samego końca.

Dyskusja