Drugi tom cyklu fantasy Nika Pierumowa, Świat Siedmiu Zwierząt.
Kontynuacja powieści Tern.

Aliedora Wenti jest szlachetnej krwi panną wysłaną na wychowanie do zamku Derkoor, należącego do zaprzyjaźnionego z jej rodziną rodu. Tam też, kiedy dorosła, wydano ją za mąż za młodszego syna señora Derrano. Posłuszna tradycji dziewczyna przyjęła swój los z pokorą. Jednak noc poślubna młodej pary nie wyglądała tak, jak mogłaby oczekiwać tego młodziutka arystokratka.

Poniżona Aliedora ucieka z zamku, szukając schronienia w rodzinnych stronach. Od tego momentu jej życie staje się nieustanną ucieczką przed zemstą prawowitego męża i jego rodziny.

Rozłam pomiędzy zaprzyjaźnionymi niegdyś rodami zapoczątkowany skandalem wywołanym ucieczką Aliedory, przeobraża się w wielką wojnę dwóch krain: Meodoru i Dolie. Wędrując przez zniszczony kraj, Aliedora doznaje wszelkiego zła tego czasu, zmaga się z zimnem, pragnieniem, głodem, napastliwością mężczyzn i prześladującą ją Zgnilizną. Dręczą ją pytania, na które nie zna odpowiedzi, ale coraz wyraźniej zdaje sobie sprawę, że to w niej tkwi coś, co wyróżnia ją spośród reszty ludzi. Szlachetna panna Aliedora Wenti okazuje się bowiem kimś zupełnie innym, niż wydawać by się mogło na początku, a spotkanie z trzyokim magiem Metchli powoduje, że bohaterka wkracza na drogę, z której nie ma odwrotu. Tam zaś czeka na nią… Tern.

Autor: Nik Pierumow
Tytuł: Aliedora
Data Wydania: 25 styczeń 2011
Liczba stron: 2011
Oprawa: miękka
Liczba Stron: 558
ISBN: 978-83-7590-049-1
Cena 51,90 zł
Wydawca:Solaris