Grzegorz Gajek Z wykształcenia kulturoznawca, z zamiłowania mitolog. Autor onirycznej powieści grozy „Szaleństwo przychodzi nocą” oraz zbioru opowiadań „Sen, brat śmierci” – dostępnego na naszej stronie do pobrania za darmo. Jego teksty ukazywały się w popularnych czasopismach (NF, SFFiH oraz Magazyn fantastyczny) i e-zinach (Eensja, Qfant), a także w kilku antologiach („31.10. Wioska przeklętych”, „Gorefikacje”, „Bizarro Bazar”, „Zombifilia”).

Zagorzały fan Wielkiej Trójcy: Lema, Lovecrafta i Tolkiena oraz reprezentowanych przez nich gałęzi fantastyki. Nieobce mu są jednak także literackie eksperymenty. Wraz z innymi pisarzami, takimi jak Kazimierz Kyrcz Jr, Dawid Kain i Robert Cichowlas, promuje nowatorski gatunek bizarro. Prywatnie, całkiem sympatyczny facet, miłośnik dobrego jedzenia, wina i jazdy konnej.

Empireum to najdalej wysunięty punkt znanego wszechświata. Ta niezwykła planeta od wieków pobudza wyobraźnię. Mają na niej miejsce wydarzenia cudowne i straszne. Pielgrzymi szukają tam objawień, nasłuchują głosu Boga. Gdy jednak dochodzi do serii zagadkowych wypadków, cesarz zamyka prowadzący na nią szlak i wysyła ekspedycję, której celem jest zgłębienie tajemnicy. Czworo ludzi – ksiądz, poeta, naukowiec i żołnierz – wyrusza na poszukiwanie odpowiedzi, ale każdy z nich zadaje inne pytania. Wybierz się w tajemniczą ekspedycję kosmiczną z Grzegorzem Gajkiem. Autorem, który doskonale żongluje klasycznymi konwencjami, układa je niczym idealnie dopasowane do siebie puzzle. Chcesz dowiedzieć się, co może powstać z połączenia space opery, powieści grozy i elementów clerical fiction?

Kazimierz Kyrcz Jr:
Niech wam się nie wydaje, że opisując głęboki kosmos nie można mądrze pisać o głębinach ludzkiej psychiki. W „Ciemnej stronie księżyca” Gajek udowadnia, że jedno i drugie przychodzi mu z godną pozazdroszczenia łatwością.

Tytuł: Ciemna Stona Księżyca
Autor: Grzegorz Gajek
Wydawnictwo: Studio Truso
Data Wydania: 2013