Wysoko na niebie, na pokładzie „Basiliki”, Shedemei, ostatni żyjący przybysz z Harmonii, i sztuczna inteligencja, Naddusza, pomimo lat obserwacji wciąż nie znaleźli tego, czego szukali. Nie znaleźli Opiekuna Ziemi, który jako jedyny może naprawić uszkodzony program Nadduszy i umożliwić jej powrót na Harmonię.

Tymczasem na Ziemi, po kilkuset latach rozwoju, wpływ Opiekuna znów daje o sobie znać. Ludzie śnią prorocze sny. W świecie kontrastów – wojen i pokoju, swobody i zniewolenia, miłości i nienawiści – rozpala się iskierka nadziei na zmiany. Zło jednak nie śpi. A stare waśnie i uprzedzenia, konflikty rasowe i nierówności społeczne nie pozwolą o siebie zapomnieć.

Jaki jest plan Opiekuna?

Piąta i ostatnia część wyśmienitej serii Powrót do domu to coś więcej niż przypowieść czy alegoria. Ale podobnie jak one, ta wybiegająca daleko w przyszłość saga jednocześnie bawi i poucza.
„Kirkus Reviews”

Tom wieńczący całą sagę to Card ze swoich najlepszych czasów. Czysta czytelnicza przyjemność.
„Publishers Weekly”

Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował opowiadaniem Gra Endera, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. Dzieci Ziemi to ostatnia część innego znanego cyklu autora, sagi Powrót do domu.

Tom czwarty – „Odrodzenie Ziemi”
Tom trzeci – „Statki ziemi”

Autor: Orson Scott Card
Tytuł: Dzieci Ziemi
Tytuł oryginału: Earthborn
Tłumaczenie: Kamil Lesiew
Data wydania: 24.07.2012 r.
Liczba stron: 376
Format: 142 x 202 mm
ISBN: 978-83-7839-243-9
Okładka: miękka
Cena: 35,00 zł