Witajcie w imperium lorda Scanthaxa…

W świecie Eddy wszystko składa się z pikseli – z wyjątkiem Penelopy. Podczas gdy jej ludzkie ciało utrzymywane jest przy życiu w szpitalnym łóżku, jej awatar wiedzie życie Księżniczki na zamku ostatniego władcy Eddy, lorda Scanthaxa. Dzięki umiejętności skryptowania Penelopa może dokonać w elektronicznej rzeczywistości dosłownie wszystkiego, łącznie z wytworzeniem zabójczej broni dla swojego opiekuna. Jednak szkopuł w tym, że coraz mniej ufa jego planom. I coraz bardziej pragnie poznać jego wrogów…

Gdy dochodzi do inwazji na kolejne wirtualne światy, Erik-Cindella z Epica i Zjawa z Sagi stają się częścią historii i biorą udział w ostatecznej wielkiej wojnie pomiędzy ludźmi a elektroniczną inteligencją. Czy jest jakakolwiek szansa na pokojowe rozwiązanie? A może wszystko musi się rozstrzygnąć za sprawą czarów, mieczy i pistoletów?

Porywająca fabuła i spektakularne zestawienie fantastyki ze światem zaawansowanych technologii… Poznaj trylogię dostarczającą emocji na miarę najlepszej gry komputerowej!

Conor Kostick jest pomysłodawcą pierwszej na świecie gry fabularnej fantasy rozgrywanej na żywo (LARP). Jego debiutancka powieść Epic (w Polsce wydana nakładem Wydawnictwa Telbit w 2011 r.) oraz jej kontynuacje: Saga i Edda (Telbit 2012) tworzą cykl science fiction Kroniki Awatarów, który pokochali czytelnicy na całym świecie. Polski przekład trylogii został uhonorowany grantem Ireland Literature Exchange.

Tytuł: „EDDA”
Cykl: Kroniki Awatarów
Tom: 3
Autor: Conor Kostick
Tłumaczenie: Dariusz Kopociński
Wydawca: Telbit
Data wydania: 04. 2012r.
Liczba stron: 424
ISBN-13: 978-83-62252-84-8
Oprawa: miękka
Wymiary: 144 x 208 mm