Zamarzną serca, staną stare zegary. Wyczepią się baterie, zaśniedzieją lustra. Wzrosną czarne katedry i umrą komputery. Świat się rozpada, a na ulicach pleni się zło. Ziemia został dotknięta plagą zagadkowych zakłóceń rzeczywistości. Nikt nie zna ich przyczyny. Nikt nie wie czym się zakończą. I wszyscy dążą do prawdy. Poznaj ją razem z uzależnionym od leków dziennikarzem i ogarniętą obsesją na punkcie „prawdy ” jego koleżanką po fachu. Mówi się, że prawda wyzwala. Ale czy na pewno?

Powieść Podlewskiego to książka o końcu, choć trudno ją nazwać stricte katastroficzną. W tej ciekawej mieszance fantastyki i horroru znajdziemy przede wszystkim opowieść o ludziach: depresyjnym redaktorze usiłującym uratować zamkniętego przez rząd ojca, dziennikarce z przerośniętą ambicją i nadużywającej alkoholu anorektyczce. To także książka o tajemnicy. Warto ją poznać, by zdecydować samemu czym dla nas jest tytułowy Happy End.

Bio:

Marcin Podlewski — dziennikarz, pisarz, zwycięzca konkursu na XXX—lecie „Nowej Fantastyki”. Swoją przygodę z literaturą piękną zaczął od opublikowania opowiadań na łamach magazynu „LAMPA”. Publikował też krótkie formy w „Nowej Fantastyce” oraz w bestsellerowej (ponad 15 tysięcy pobranych egzemplarzy) antologii horroru „Halloween 31.10 Wioska Przeklętych”, której najnowsza — trzecia już edycja ukaże się na Halloween 2013. Jego najnowsze opowiadanie można też przeczytać w pierwszej polskiej antologii poświęconej zombie — „Zombiefilii”.

Marcin jest laureatem prestiżowych konkursów literackich: nie licząc konkursu „NF” wygrał konkurs wydawnictwa Agharta (jego opowiadanie „Pocztówki z Głębi” ukazało się w poświęconej weird fiction antologii „Po drugiej stronie”). Wydał też własny, elektroniczny zbiorek opowiadań pt. „Szklana Góra”, który został pobrany przez czytelników ponad 2000 razy i zyskał bardzo pochlebne recenzje.
Obecnie pracuje nad powieścią s-f.

Tytuł Happy END
Autor: Marcin Podlewski
Wydawca: Studio Truso