To pierwsza część cyklu minipowieści o świecie, w którym potężna magia niczego nie naprawia, piękne kobiety występują niezwykle rzadko, a nawet najdzielniejsi rycerze nie palą się do walki. Rozgrywki między charakterami twardymi i nieskłonnymi do kompromisu, skomplikowane relacje między ludźmi, odkrywanie własnych słabości i ograniczeń – a wszystko to podane w konwencji inteligentnego fantasy. W książce znajdziemy mroczne historie, opowiedziane z rzadko spotykaną dbałością o szczegóły – wszystkie opisane walki opierają się na średniowiecznych traktatach szermierczych i zostały przed przeniesieniem na karty powieści przećwiczone z członkami ARMA, a Autor przygotował mały słowniczek objaśniający historyczne słownictwo.
Premierę książki odbędzie się w Poznaniu na tegorocznym PYRKONIE, gdzie Autor wygłosi prelekcję o rycerstwie połączoną z promocją książki. Prelekcja pod tytułem „Między mieczem i piórem – sztuka rycerska: czym jest i ile z niej musi zostać w dobrej opowieści”, odbędzie się 27 marca o godz. 13.00 w sali literackiej 1 na terenie MTP. W czasie wykładu będzie miał miejsce pokaz sztuki szermierczej, gdzie członkowie Poznańskiej Szkoły Szermierki będą demonstrować walki opisane w książce.
W czasie całego Konwentu (25-27 marca) książki będą do kupienia na stoisku księgarni KIK.

„POL”, czyli Piotr Olszówka urodził się w 1970 roku. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracował jako DTP-owiec, autor komiksów i ilustrator. Współpracuje ze „Świerszczykiem” jako autor bajek i komiksu „Bartek i Chlorofil” – jednego z najdłużej wychodzących w Polsce komiksów dziecięcych. Fascynat średniowiecza, członek Association For Renaissance Martial Arts, prowadził sekcję szermierki tradycyjnej przy Krakowskim Klubie Szermierzy.
Debiutował w miesięczniku „Science Fiction” opowiadaniem Morrigan. W 2011 nakładem Wydawnictwa COMM ukazuje się pierwszy zbiór opowiadań, „Królewskie Psy. Morrigan”, w którym przedstawia nam swoje uniwersum, silnie osadzone w realiach historycznego średniowiecza, którego jest miłośnikiem i znawcą.
Razem z żoną i kotem prowadzi życie zupełnie zwyczajne, pozbawione materiału dla plotkarskich czasopism. Lubi długie marsze polnymi drogami, stare fotografie i opowiadanie historii. Chętnie określany jako postać co najmniej kontrowersyjna, gdyż z upodobaniem denerwuje ludzi uważających, że wszystko w życiu jest proste… chociaż sam uważa, że w gruncie rzeczy tak jest.

Autor: Piotr Olszówka
Tytuł: Królewskie psy: Morrigan
Data Wydania marzec 2011
Liczba stron: 448
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-62518-05-0
Cena: 34,90 zł
Wydawca: Wydawnictwo COMM