Dwie słynne powieści Simaka w jednym tomie.

CLIFFORD D. SIMAK (1904-1988) amerykański klasyk SF, wielokrotnie nagradzany najbardziej prestiżowymi nagrodami Hugo, Nebula, World Fantasy, Locus. Twórczość Simaka jest bardzo charakterystyczna, większość powieści opowiada o zwykłych ludziach, sympatycznych robotach, dobrotliwych Obcych. Akcja większości książek, nawet tych o kontakcie z obcą cywilizacją, toczy się na Ziemi. Najwybitniesze powieści Simaka to: Stacja tranzytowa, Rezerwat goblinów, Czas jest najprostszą rzeczą, Transakcja, Miasto, Cmentarny świat.

STACJA TRANZYTOWA
Enoch Wallace żyje samotnie w starej farmie. Jego sąsiedzi nie są wścibscy, ale nawet ich dziwią fakty związane z Enochem – wygląda jak trzydziestolatek a liczy sobie przynajmniej 120 lat – Wallace walczył pod generałem Grantem w wojnie secesyjnej! Jaki sekret skrywa skromy farmer? Czemu w jego ogrodzie znajduje się grób istoty, która na pewno nie była człowiekiem? Śledzący Wallace’a agent CIA snuje różne domysły, ale prawda jest jest o wiele bardziej niezwykła.

Ta powieść to kwintesencja niepowtarzalnego stylu Simaka. Locus
NAGRODA HUGO

REZERWAT GOBLINÓW
Galaktykę można przemierzać dzięki transmiterom materii, podróże w czasie to normalka, mityczne stwory i rasy żyją w specjalnych rezerwatach. Profesor Peter Maxwell w trakcie teleportacji zostaje powielony. Jego sobowtór wraca na Ziemię wcześniej i ginie w katastrofie. A oryginalny Maxwell trafia na planetę, gdzie zostaje mu powierzona wielka tajemnica.

Zabawna, lekka, najlepsza powieść jaka wyszła spod pióra Simaka Fritz Leiber

Tytuł: Stacja Tranzytowa / Rezerwat goblinów
Tytuł oryginalny: Way Station / The Goblin Reservation
Autor: Clifford D. Simak
Tłumaczenie: Andrzej Leszczyński i Ewa Włodarczy
Wydawnictwo: Solaris
Miejsce wydania: Stawiguda
Data wydania: 11 08 2008
Liczba stron: 424
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7590-013-2
Cena: 44,90