Thriller, od którego nie da się oderwać. Tajemnica opisana przez bestsellerowego autora, Ralfa Isaua. Pierwszorzędny thriller fantastyczny z wartką, trzymającą w napięciu narracją mistrza suspensu.

Słynna pianistka Sarah d’Albis posiada tajemniczy dar, który fascynuje naukowców – dar synestezji. A to oznacza, że widzi dźwięki jako barwy i kształty. Podczas premierowego wykonania nowoodkrytego utworu Franciszka Liszta w Weimarze jej oczom ukazuje się straszliwa wiadomość. Sara stara się zgłębić tajemnicę – i wpada w śmiertelne niebezpieczeństwo. Okazuje się bowiem, że Związek Ciemnych poszukuje właśnie partytury, która zapewniłaby jej właścicielowi nieograniczoną władzę. Gdyby nuty te wpadły w niepowołane ręce, oznaczałoby to koniec naszego świata. Sara musi stanąć przeciw wrogowi, który nie zna współczucia ani skrupułów. Tak zaczyna się szaleńczy pościg przez całą Europę… Liczące sobie setki lat spiski i nieustające zwroty akcji – „wciągająca lektura na najwyższym poziomie”. (Passauer Neue Presse)

Ralf Isau, urodzony w 1956 r. w Berlinie, przez wiele lat pracował jako informatyk. Obecnie mieszka z rodziną w Stuttgarcie. W swoich zawsze trzymających w napięciu powieściach ten uhonorowany wieloma nagrodami autor stwarza bogate i szczegółowe światy. Jego „znakiem firmowym” są thrillery z bohaterami obdarzonymi wyjątkowymi talentami i fabułą związaną z odkrywaniem ostatnich nierozwiązanych tajemnic naszych czasów. Jego książki przetłumaczona dotąd na 14 języków, a prawa do nich kupiło wiele krajów. Powieści fantastyczne „Kreis der Dämmerung” oraz trylogia „Neschan” (niewydane w Polsce) należą do klasyki gatunku. Bestsellerowy „Der Silberne Sinn” (niewydany w Polsce) oraz „Die Dunklen” zapewniły Isauowi miano nowego mistrza thrillera fantastycznego.