Hitlerowska grabież dzieł sztuki, konspiracja i korona cierniowa.

W 1934 r. została skradziona jedna z tablic Ołtarza Gandawskiego i nigdy jej nie odnaleziono. Zgłębiając tę tajemnicą, Karl Hammer opiera się w swojej książce na znakomitym wywiadzie z autentyczną postacią, Tomem R. – historykiem sztuki, który w młodości pomagał CIA i MI5 w rozwiązaniu zagadki kradzieży dzieł sztuki dokonanych przez nazistów. Żaden poszukiwacz prawd dziejowych, zagubionych gdzieś w potokach dezinformacji, nie przejdzie obojętnie wobec takich spraw jak próba odnalezienia gwoździ i korony cierniowej Chrystusa, obsesyjne zainteresowanie Himmlera okultyzmem, żydowski mistycyzm, inne spojrzenie na misję Jezusa, kontrowersyjna prawda o herezji katarów, templariusze i ich skarby czy wreszcie wciąż fascynująca tajemnica Rennes-le-Château, pokazana z zupełnie innej strony.

Książka napisana jest przejrzyście i rzeczowo. Autor daleki jest od tendencji produkowania taniej sensacji – skupia się raczej na chłodnym, wyważonym sprawozdaniu z tego, co istotnie kiedyś miało miejsce. Wszystko poparte jest bowiem skrupulatnymi, szerokimi badaniami Toma R. nad religią, mistycyzmem i historią. W Holandii książkę wydano w 2006 r. pod tytułem „Satans lied” (Pieśń Szatana).

Karl Hammer jest holenderskim dziennikarzem śledczym, pisarzem i fotografem. Po zakończeniu kariery radiowej i telewizyjnej poświęcił się pracy charytatywnej; jest założycielem wielu tego typu międzynarodowych organizacji. Oprócz „Tajemnicy Ołtarza Gandawskiego” napisał też książkę „De tranen van de Wolf” (Łzy wilka), dotyczącą poszukiwań złota ukrytego przez nazistów.

Tytuł: „Tajemnica Ołtarza Gandawskiego”
Autor: Karl Hammer
Przekład: Dariusz Kopociński
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: Miękka
ISBN: 978-83-62252-51-0
EAN: 9788362252510