„Najlepsze z najlepszych opowiadań guslarskich.
Wielki Guslar – małe, senne miasteczko na rosyjskiej prowincji, zamieszkane jest przez prostych ludzi, ale na całej kuli ziemskiej nie ma drugiej takiej miejscowości, gdzie tak często lądowaliby goście z innych planet i galaktyk, gdzie cuda i cudeńka zdarzają się codziennie, a wiekopomne wynalazki i odkrycia są dokonywane wręcz na zawołanie i z potrzeby chwili.
Warto przypomnieć sobie wspaniałych guslarczyków:
Korneliusz Udałow, rezolutny, ale raczej średnio inteligentny inżynier budowlany, mający dużego pecha w życiu i wiele szczęścia do napotykania na swojej drodze przybyszów z kosmosu Ksenia Udałowa, żona Korneliusza, stale pilnująca, by jej ślubny nie poszedł w szkodę. Lew Minc, genialny profesor, większość jego fantastycznych wynalazków, jak na przykład łososie wcinające mazut i olej silnikowy, ma zasięg tylko regionalny.
Michał Standal, kochliwy reporter gazety miejskiej, romantyczna dusza wciąż pcha go w różnorakie kłopoty.
Kir Bułyczow jeden z najpopularniejszych w Polsce pisarzy rosyjskich. Oprócz kultowych opowieści guslarskich pisał znakomite powieści SF, do najlepszych należą: Miasto na górze, Przełęcz, Osada czy Agent FK. Już wkrótce drugi tom najlepszych opowiadań guslarskich, tym razem z pozaplanetarnymi gośćmi w rolach drugoplanowych: Wielki Guslar wita Obcych!”

Tytuł: Wielki Guslar Wita
Tytuł oryginalny: Wielikij Guslar
Autor: Kir Bułyczow
Tom: 1
Seria: Guślar
Tłumaczenie: Tadeusz Gosk, Anita Tyszkowska-Gosk, Eugeniusz Dębski, Andrzej Sawicki
Wydawnictwo: Solaris
Miejsce wydania: Olsztyn
Data wydania:12-05-2009
Liczba stron: 500
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7590-30-9
Cena: 45,90