Pierwszy od ponad 20 lat książkowy zbiór rysunków satyrycznych Szczepana Sadurskiego – już można go zamówić!

Aż trudno uwierzyć, że poprzednia książka Sadurskiego ukazała się aż 21 lat temu. Tym bardziej, że satyryk tworzy średnio po kilka rysunków, a w minionych latach szefował Wydawnictwu Superpress, specjalizującemu się w publikacjach humorystycznych i satyrycznych. Można by przypomnieć przysłowie „Szewc bez butów chodzi”, bo od 1991 roku Sadurski przygotował do druku ponad 750 publikacji, a wśród nich była tylko jedna, zawierająca wyłącznie jego rysunki.

Już w grudniu ukaże się najnowsza książka Sadurskiego, zatytułowana „Wyjątkowa książka Szczepana”. W środku będzie sto kilkadziesiąt rysunków (i nieco komiksów) wybranych z tysięcy, które stworzył w minionych 35. latach czyli od chwili prasowego debiutu w 1979 roku. A wyjątkowa także z tego powodu, bo sfinansowana dzięki crowfoundingowi. Do niedawna najpierw książka trafiała do drukarni, a potem do sprzedaży. Crowfounding oznacza, że najpierw chętni zapłacą za książkę (sfinansują ją), potem trafi ona do drukarni, na w końcu książka trafi do tych, którzy ją sfinansowali. Plus taki, że żaden egzemplarz nie pójdzie na makulaturę, bo zostanie wydrukowanych nie więcej egzemplarzy niż to potrzebne.

Książka będzie miała wyjątkowo niski nakład i można powiedzieć, będzie elitarna. Nie trafi do żadnej księgarni, nawet internetowej i każda będzie z autografem autora. Kto jej sobie nie „załatwi” dzięki PolakPotrafi.pl – nie bedzie jej miał. W filmiku zapraszającym zainteresowanych do sfinansowania książki, obok Sadurskiego można zobaczyć m.in. parodystę Waldemara Ochnię, polskich sobowtórów Chucka Norrisa i Sylwestra Stallone oraz dowiedzieć się, że na książkę czekają też kabaret OT.TO i kabaret Elita.

Ci, którzy wejdą na stronę https://polakpotrafi.pl/projekt/rysunki-satyryczne – mogą „załatwić sobie nie tylko premierową książkę Sadurskiego, ale też wiele innych publikacji (książki z dowcipami, pocztówki, archiwalne numery Dobrego Humoru i Super Dowcipów) otrzymać swoją karykaturę stworzoną przez Sadurskiego, a nawet… zaprosić go na imprezę, podczas której będzie rysował karykatury na żywo.

Tytuł: Wyjątkowa książka Szczepana
Autor:Szczepan Sadurski
Data wydania: grudzień 2014